Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Mapa alternatywnych połączeń nad morze

Rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi coraz większy ruch na głównych szlakach komunikacyjnych prowadzących nad polskie morze. Planując podróż, warto zapoznać się z trasami alternatywnymi, które prowadzą drogami wojewódzkimi, zwłaszcza gdy na „krajówkach” pojawiają się zatory.

Artykuł z dnia: 2014-07-07 12:24

Tak dzieje się latem w przypadku dwóch arterii krajowych, mianowicie drogi nr 11 Kołobrzeg-Bytom i nr 3 biegnącej ze Świnoujścia do granicy z Czechami. Latem zalecanymi połączeniami alternatywnymi dla tych szlaków stają się drogi wojewódzkie.


Najważniejszymi tego typu połączeniami w Zachodniopomorskiem są ciągi dróg nr 163 i 178 Kołobrzeg - Połczyn Zdrój - Wałcz - Trzcianka (woj. wielkopolskie), który zapewnia najkrótsze połączenie Poznania z Wybrzeżem Bałtyku oraz ciąg dróg nr 109 i 106 Trzebiatów – Gryfice - Płoty - odcinek drogi krajowej nr 6 - Nowogard - Pyrzyce - droga krajowa nr 3 - Gorzów Wlkp., który stanowi połączenie środkowej części Wybrzeża z regionami południowo-zachodnimi województwa i kraju. Do tej kategorii dróg zaliczyć można również trasę biegnącą z Kołobrzegu do Gorzowa Wielkopolskiego drogami wojewódzkimi nr 162 i 151.



Co roku mapę połączeń alternatywnych przygotowuje Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Są na niej wyznaczone zalecane przez policję trasy dojazdowe i powrotne z miejscowości nadmorskich a także miejsca występowania zatorów drogowych, które pojawiają się najczęściej w czasie letnich dni weekendowych.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl