Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Velo Baltica - w Kołobrzegu powstaje nowy odcinek trasy

Przed wakacjami otwarty zostanie pierwszy z nowo budowanych przez ZZDW odcinków trasy rowerowej  Velo Baltica.  Chodzi o odcinek w rejonie ulicy Bałtyckiej w Kołobrzegu. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

 
Artykuł z dnia: 2018-04-20 10:42

Odcinek budowany przez ZZDW, jest kontynuacją inwestycji realizowanej przez Kołobrzeg i podzielonej na dwa etapy.

Całość zostanie włączona do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego, a dokładniej do  trasy Velo Baltca prowadzącej wzdłuż Wybrzeża Bałtyku.

 

Velo Baltica czyli Trasa Nadmorska,  zaliczana jest do priorytetowych z uwagi na bardzo duże zainteresowanie turystów wypoczywających nad Bałtykiem i przemierzających Wybrzeże na rowerach. Zaprojektowano ją tak, by wykorzystać  zbudowane dotychczas drogi  rowerowe.  Brakujące odcinki są w trakcie budowy, opracowań projektowych bądź przygotowań do przetargów.  Kołobrzeski odcinek  wszedł do realizacji dzięki przekazaniu przez miasto własnego projektu.

Dawne torowisko przechodzące przez ul. Rybacką


Nowy odcinek ma 370 m długości  i zlokalizowany jest między ulicami Rybacką i Bałtycką. Przez pierwsze 250 m ścieżka przebiega  po nieużywanym nasypie kolejowym.  Na odcinku tym wykonana zostanie nawierzchnia bitumiczna. 

Pozostały odcinek, przebiegający równolegle do chodnika przy ul. Bałtyckiej, wykonany będzie z  kostki betonowej . Zaplanowano też  nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz ustawienie barier. Wykonawcą robót  jest firma DOMAR z Tatowa koło Biesiekierza. Koszt robót budowlanych ma wynieść ponad  446 tys. zł (brutto)

Termin zakończenia robót przewidziano na koniec maja tego roku.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl