Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 151 Płotno-Pełczyce zostanie przebudowany

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę 4-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 151. Zadanie będzie realizowane w ramach RPO WZ na lata 2014-20.

Artykuł z dnia: 2018-07-19 17:36

Droga wojewódzka nr 151 to trasa prowadząca ze Świdwina do Gorzowa Wlkp. W minionej perspektywie unijnej, czyli w latach 2007-13, ZZDW realizował na tej trasie dwa projekty. Przebudowano wówczas 10-kilometrowy odcinek Węgorzyno-Ińsko, przebiegający między innymi przez tereny Ińskiego Parku Krajobrazowego oraz 8,7-kilometrowy odcinek Choszczno-Pełczyce. Całkowita wartość obu inwestycji wyniosła 28,1 mln zł.

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20, ZZDW zaproponował przebudowy kolejnych odcinków DW nr 151: Ińsko – Ciemnik, Świdwin-Łobez i Płotno - Pełczyce.


Różnica w standardzie drogi przebudowanej i przeznaczonej do przebudowy

-  To fragment bezwzględnie wymagający prac, są tam liczne ubytki, spękania, robią się kałuże. Wpływa to na bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że nie ma ciągów pieszych. Droga przejdzie przebudowę i zyska standard do którego dążymy na całej sieci dróg wojewódzkich – podkreśla wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Przebudowa odcinka Płotno-Pełczyce  zakłada poszerzenie jezdni z obecnych 6 do 6,5 m w terenie zabudowanym, oraz do 7 m na szlaku,  wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych, przebudowę skrzyżowań, zjazdów, ciągów pieszych, zatok autobusowych i postojowych. A także budowę elementów spowolnienia ruchu i nowej kanalizacji deszczowej.
Na ponad kilometrowym odcinku droga zostanie poprowadzona po nowym śladzie przez tereny leśne.  Zwiększenie promienia łuku drogi, poprawi bezpieczeństwo podróżujących .


W budżecie województwa zarezerwowano na ten cel 17,8 mln zł. Termin zakończenia robót objętych przetargiem wyznaczono na 30 września przyszłego roku. Oferty można składać do 14 sierpnia.

Dodajmy, że jesienią powinny zakończyć się roboty  drogowe, jakie prowadzone są na blisko 7-kilometrowym odcinku  DW nr 142 Ińsko-Ciemnik.

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl