Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Uwaga na objazdy w Choszcznie

Rozpoczęła się przebudowa dwóch ulic znajdujących się w ciągach dróg wojewódzkich nr 175 i 160 w Choszcznie.  W mieście obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.  Przebudowywany odcinek ma łącznie 2,23 km długości.

Artykuł z dnia: 2018-09-19 19:25

W Choszcznie przecinają się dwie ważne drogi wojewódzkie: biegnąca na południowy – wschód, od drogi krajowej nr 10 do drogi krajowej nr 22 – droga wojewódzka nr 160 i droga wojewódzka nr 151, która jest trasą łączącą od północy Świdwin z leżącym na południu Gorzowem Wielkopolskim. W Choszcznie rozpoczyna również swój przebieg, prowadząca do Drawska Pomorskiego droga wojewódzka nr 175.

Przebudowa ma objąć ul. Władysława Jagiełły i ul. Drawieńską (dawną Dąbrowszczaków) i będzie prowadzona etapami.

ZZDW zatwierdził tymczasową organizacje ruchu, która zakłada objazdy w mieście. Właśnie rozpoczął się etap pierwszy, którego zakończenie planowane jest na przełomie listopada i grudnia tego roku.

Początek  rozpoczętej przebudowy znajduje się tuż za rondem Partnerstwa na ulicy Stargardzkiej, która stanowi ciąg drogi wojewódzkiej nr 160, a koniec przed skrzyżowaniem ul. Władysława Jagiełły z ul. Malczewskiego. Odcinek objęty  pierwszym etapem będzie całkowicie zamknięty dla ruchu.  Ruch skierowano objazdami ulicami Bohaterów Warszawy i Piastowską.

Ulica Władysława Jagiełły, to jedna z dwóch głównych arterii miasta. Jej nawierzchnia, podobnie jak ulicy Drawieńskiej była w złym stanie technicznym. Podobnie wyglądały zjazdy  i chodniki.

By poprawić bezpieczeństwo i spowolnić ruch, na przebudowywanym odcinku, powstaną wyspy kanalizujące ruch i azyle dla pieszych. Przebudowanych zostanie też szereg skrzyżowań, zjazdów i zatok autobusowych. Powstaną też nowe ciągi pieszo-rowerowe.

Koszt robót budowlanych wyniesie  blisko 25,9 mln zł. Wykonawcą będzie konsorcjum firm: PRD Nowogard S.A i firmy MAZUR z Goleniowa.

Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl