Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Ponad 40 zadań w tegorocznym planie jednorocznych zadań drogowych

ZZDW ogłasza przetargi na tzw.zadania jednoroczne czyli remonty i przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich. Co roku na te zadania przeznaczane jest blisko 40 mln z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Artykuł z dnia: 2019-04-09 12:36

- W tym roku kończymy kolejne 4 wielkie inwestycje na drogach wojewódzkich, wspierane środkami unijnymi. Sieć dróg wymaga jednak też mniejszych działań, bieżących napraw, które pozwalają podwyższyć komfort jazdy i bezpieczeństwo w wielu miejscach. W tym roku w planach ZZDW ujęto aż 43 odcinki, które zostaną wyremontowane lub przebudowane – mówi wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Najdroższym z tegorocznych zadań będzie przebudowa DW nr 168 na prawie 6-kilometrowym odcinku Zegrze Pomorskie- Rosnowo. Ta przebudowa wg. szacunków ZZDW może kosztować około 5 mln. zł.

Przebudowa odcinka szlakowego obejmie również  DW nr 110 między Witomierzem  i Grądami na terenie działania  Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gryficach. Na ten cel zarezerwowano w budżecie 2 mln 800 tys. zł.  Kosztowna będzie również przebudowa odcinka szlakowego drogi wojewódzkiej nr 171 między Bobolicami i Grzmiącą.  Tu zarezerwowano w budżecie 2 mln 330 tys. zł.  W ciągu DW nr 171, w ramach zadań jednorocznych, przebudowywany jest już przepust koło miejscowości Równe. W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w ciągu tej samej drogi (na terenie działania Rejonu Dróg Wojewódzkich w Drawsku Pomorskim), zostaną w tym roku ustawione nowe bariery drogowe wraz z zabezpieczeniem skarpy.

DW nr 103

Większe przebudowy odcinków szlakowych w tegorocznym planie to odcinki: Brojce-Kiełpino w ciągu DW nr 105,  Zajezierze-Drawsko Pom. w ciągu DW nr 148, Suchań-Piasecznik w ciągu DW nr 160, Gostomin-Wołkowo w ciągu DW nr 147, Tychowo-Kołacz w ciągu DW nr 167, Połczyn Zdrój-Barwice w ciągu DW nr 172 i Wałcz-Gostomia w ciągu DW nr 178.
Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnie będzie w tym roku  realizował 5 mniejszych tematów. Kierowcy będą musieli uważać m.in. na odcinkach szlakowych Barnówko-granica województwa  w ciągu DW nr 130, Stare Łysogórki-Gozdowice w ciągu DW nr 126 i Dargomyśl-Dębno w ciągu DW nr 127.

Zadania jednoroczne to również budowy i przebudowy chodników w miejscowościach położonych na szlakach dróg wojewódzkich. W tym roku nowe chodniki powstaną między innymi w Kołobrzegu przy ul. VI Dywizji w ciągu DW nr 102, w Drawsku Pomorskim przy ul. Połczyńskiej w ciągu DW nr 173, w Gryficach przy ul. Kamieńskiej w ciągu DW nr 105 wraz z przebudową tej ulicy. A także w Barlinku i Pełczycach w ciągu DW nr 151 czy Troszczynie w ciągu DW nr 147. Większym zadaniem będzie budowa ciągu pieszo-rowerowego w Stargardzie wzdłuż ul. Broniewskiego w ciągu DW nr 106.

W Mielnie w ciągu DW nr 165, wyznaczone zostanie nowe przejście dla pieszych, wraz z dojściami i nowym oświetleniem.   Nową sygnalizację świetlną zaplanowano w tym roku w Nowogardzie w ciągu DW nr 106 i w Gostomii w ciągu DW nr 178. W Suchaniu koło Stargardu, przy ul. Leśnej w ciągu DW nr 160, przebudowany zostanie parking leśny, a w Moryniu na ul. Odrzańskiej w ciągu DW nr 125 powstaną elementy spowalniające ruch pojazdów. 

Część przetargów już została ogłoszona. Oferty w przetargu na przebudowę odcinka Zajezierze-Drawsko Pom. w ciągu DW nr 148 można składać do 23 kwietnia, na elementy BRD w Moryniu w ciągu DW nr 125 - do 24 kwietnia,  a na przebudowę odcinka szlakowego Police-Trzeszczyn w ciągu DW nr 114 - do 18 kwietnia.

Liczba przyjętych przez ZZDW odcinków do realizacji może się nieznacznie zmienić, jeśli ceny w przetargach będą niższe lub wyższe od zakładanych. Zweryfikowane zostanie to w postępowaniach przetargowych i przez oferty startujących w nich firm budowlanych.

Wszystkie przetargi można prześledzić na stronie http://www.zzdw.koszalin.pl/html/przetargi

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl