Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Powstanie obwodnica Gryfic

Finalizuje się długo oczekiwane przez mieszkańców Gryfic przedsięwzięcie. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił  przetarg na budowę północnej obwodnicy miasta, która połączy  drogi wojewódzkie nr 110, 109 i 105.

 

Artykuł z dnia: 2019-05-20 14:16

W 2014 roku ZZDW przeprowadził badania rozkładu ruchu w Gryficach.  Badania przyniosły dwa ważne wnioski – po pierwsze miasto jest obciążone głównie ruchem lokalnym, po drugie – najsłabszym punktem układu komunikacyjnego jest jedyna przeprawa mostowa przez Regę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 105. Planowana obwodnica o długości około 4,5 km, ma przede wszystkim rozwiązać ten drugi problem.Obok budowy nowego mostu przez Regę, drugim dużym obiektem inżynierskim na tej trasie będzie nowy wiadukt kolejowy nad linią kolejową nr 402 Koszalin-Goleniów.

O szczegółach długo oczekiwanej inwestycji poinformowali na spotkaniu z prasą wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz dyrektor ZZDW Michał Żuber.

 

Orientacyjny początek obwodnicy przewidziano na ul. Niechorskiej (DW nr 110) w obrębie Rzęskowa, jej koniec na ulicy Piastów (DW nr 105) w obrębie Stawna - Sokołowa. Na skrzyżowaniach z drogami wojewódzkimi nr 110 i 109 powstaną ronda. Nowa droga będzie mieć 7-metrową szerokości jezdni i będzie zaliczana do dróg klasy G (głównych).


Projektowana inwestycja na końcowym odcinku, przy połączeniu z drogą wojewódzką nr 105 przebiegać będzie przez obszar Natura 2000 Dorzecze Regi.

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl