Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

W tym roku w ramach budżetu własnego ZZDW przebuduje 22 kilometry dróg wojewódzkich

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zatwierdził plan przebudów odcinków dróg wojewódzkich, które finansowane będą z budżetu własnego ZZDW, przeznaczonego na tzw. zadania jednoroczne. W tym roku będzie to 19 zadań. W ten sposób przebudowane zostaną blisko 22 km dróg.

Artykuł z dnia: 2017-03-24 14:26

Zadania jednoroczne to głównie najpilniejsze remonty dróg wojewódzkich. Co roku każdy z 7 Rejonów Drogowych podległych ZZDW, przygotowuje od dwóch do pięciu takich zadań. W tym roku Rejony dostaną na ten cel łącznie ponad 19 mln zł.

Najkosztowniejszymi przebudowami będą jak co roku, przejścia dróg wojewódzkich przez miejscowości. Po dwa miliony złotych zarezerwowano na przebudowy -  blisko kilometrowego odcinka DW nr 163 w Białogardzie (od skrzyżowania z ul. Wodną do wiaduktu kolejowego) i na odcinek miejski DW nr 120 w Gryfinie, a dokładniej na budowę nowego skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Pomorskiej i Kolejowej.

Przewidziany do przebudowy odcinek ul. Kołobrzeskiej w Białogardzie

Wśród odcinków miejskich dróg wojewódzkich są również: kolejny 600-metrowy odcinek ul. Dworcowej  w Kaliszu Pomorskim, skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Kościuszki w Trzebiatowie w ciągu DW nr 109, ul. Wojska Polskiego w Resku w ciągu DW nr 152 i ul. Myśliborska w Lipianach w ciągu DW nr 156.

Ubiegłoroczne prace na ul. Dworcowej w Kaliszu Pomorskim w ciągu DW  nr 175

Najdłuższy odcinek jaki będzie przebudowywany w ramach zadań jednorocznych to 5,3-kilometrowy odcinek DW nr 122 Łozice-Pyrzyce, znajdujący się na terenie działania RDW Pyrzyce. W budżecie zarezerwowano na ten cel 1,5 mln zł.

Na terenie działania Rejonu Dróg w Koszalinie zaplanowano trzy przebudowy odcinków szlakowych. Kontynuowane będą przebudowy DW nr 172 na odcinku Barwice-Ostropole i DW nr 208  na odcinku od skrzyżowania z DW nr 205 do Wielina. Trzecia przebudowa ma objąć odcinek DW nr 205 Kwasowo-Ostrowiec.

Rejon Dróg w Białogardzie obok przebudowy ul. Kołobrzeskiej w tym mieście (DW nr 163), zaplanował przebudowy odcinka DW nr 162 Sławoborze - Świdwin i DW 172 Połczyn-Zdrój – Kołacz. Ta druga przebudowa będzie kontynuacją prac prowadzonych w ciągu dwóch ostatnich lat. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakończyła się przebudowa ul. 15 Grudnia w Połczynie, w tym roku przewidziano roboty wykończeniowe na odcinku szlakowym, przebudowę jednego ze skrzyżowań i budowę zatoki autobusowej.

 


 
Przebudowana w ubiegłym roku ul. 15 Grudnia w Połczynie (DW nr 172)

Na terenie działania RDW Drawsko Pomorskie również będą przebudowywane dwa odcinki szlakowe: Tuczno-Człopa w ciągu DW nr 177  i Wałcz-Gostomia w ciągu DW nr 178.

RDW Stargard przygotowuje się do przebudowy dwóch odcinków DW nr 147: Wierzbięcin-Słajsino i Słajsino-Radowo Małe, o łącznej długości 4,4 km, a także kolejnego odcinka DW nr 111 Stepnica-Modrzewie. Ostatnie dwa zadania z tegorocznej puli, to przebudowa  DW nr 105 na odcinku Brojce-Kiełpino i budowa zabezpieczenia skarpy nasypu w Starym Kostrzynku w pow. gryfińskim w ciągu DW nr 126.

Zarząd Województwa zatwierdził też tegoroczny budżet ZZDW na zadania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. 1,5 mln zł zostanie przeznaczone głównie na budowy i przebudowy chodników znajdujących się na terenach zabudowanych, w ciągach dróg wojewódzkich. Zaplanowano też spowolnienie ruchu w Moryniu i Cedyni na terenie działania RDW Białogard, a także ustawienie nowych barier drogowych i zabezpieczenie skarpy przed miejscowością Łabędzie w ciągu DW nr 162. Łącznie na terenie województwa będą w tym roku realizowane 23 zadania BRD.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl