Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Aktualności

Rowerowa Trasa Pojezierzy Zachodnich z kolejnymi gotowymi odcinkami

W V etapie budowy Trasy Pojezierzy Zachodnich, powstały dwa odcinki, znajdujące się na północ od Choszczna:  Ina – Kozy i  Drawsko Pomorskie – Zarańsko.


 
więcej >>

Nowe odcinki rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

W tym roku na rowerowej mapie Pomorza Zachodniego pojawiło się kilka nowych odcinków. W październiku zakończyła się budowa tych, które znajdują się między Trzcińskiem i Myśliborzem.więcej >>

Północna obwodnica Gryfic już gotowa!

Po otwarciu ruchu na nowej obwodnicy Gryfic, duża część kierowców jadących drogami wojewódzkimi 110, 109 i 105, może ominąć centrum miasta. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  


więcej >>

ZMIANA RACHUNKÓW BANKOWYCH

Z dniem 13.08.2021 Województwo Zachodniopomorskie, a tym samym Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, kończy współpracę z bankiem PKO BP.


Od dnia 14.08.2021 roku obsługa bankowa będzie prowadzona przez Santander Bank Polska S.A.


W związku ze zmianą banku zmieniają się również numery rachunków bankowych, główny numer konta to:


05 1090 2268 0000 0001 4816 5449 – wpłaty za decyzje za zajęcie pasa drogowego

więcej >>

Zakończyła się budowa kolejnych odcinków trasy rowerowej Velo Baltica

W czwartym etapie inwestycji powstały i zostały oznakowane drogi rowerowe w czterech gminach: Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal i Trzebiatów. Projekt był realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Blisko 50 tematów w tegorocznym planie zadań jednorocznych ZZDW

Prawie 41,5 mln zł to tegoroczny budżet ZZDW na zadania jednoroczne czyli remonty i przebudowy odcinków wymagających najpilniejszych interwencji.  Zadania te obejmują również szereg małych inwestycji poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD).


więcej >>

Prawie 200 milionów złotych na drogi wojewódzkie w tym roku

2021 rok będzie kolejnym rokiem dużych inwestycji drogowych w województwie zachodniopomorskim, finansowanych ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  W ramach  tego programu powstaną też kolejne odcinki tras rowerowych. Niezależnie od RPO realizowany będzie też szereg mniejszych zadań z budżetu województwa.  


więcej >>

W lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku oddawane będą do użytkowania kolejne odcinki rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

Rowerowa Trasa Pojezierzy Zachodnich będzie miała w tym roku nowe odcinki. ZZDW realizuje już trzy zadania na tej trasie. Właśnie ruszyło kolejne.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Do 5 lutego utrudnienia w ruchu na DW nr 122

20 stycznia całkowicie zamknięty został przejazd kolejowy w miejscowości Dolice w powiecie stargardzkim.więcej >>

Obwodnica Trzebiatowa - ruszyły prace przygotowawcze i niezbędne wycinki

Rozpoczęły się prace przygotowawcze przy budowie trzeciego odcinka obwodnicy Trzebiatowa. Brakujący odcinek znalazł się na liście projektów, które są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Przez Tanowo przejedziemy wygodniej i bezpieczniej

Zakończyła się przebudowa przejścia drogi wojewódzkiej nr 115 przez Tanowo w powiecie polickim. Projekt był realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA, który wspiera inwestycje i przedsięwzięcia na obszarze przygranicznym.


więcej >>

Koniec utrudnień na DW nr 110

Przejazd drogą wojewódzką nr 110 między Gryficami i Cerkwicą jest już otwarty. Droga na odcinku 1,2 km na wysokości miejscowości Grądy, od sierpnia była zamknięta z powodu konieczności wymiany całej jej konstrukcji i zastosowania specjalnych systemów stabilizacji gruntów.


więcej >>

Nad morze, wygodnie i komfortowo drogą wojewódzką nr 109

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty. Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Będą nowe odcinki rowerowej Trasy wokół Zalewu Szczecińskiego

Do 7 stycznia wykonawcy mogą składać oferty w przetargu na budowę kolejnych odcinków rowerowej Trasy wokół Zalewu Szczecińskiego. Projekt jest przewidziany do współfinansowania przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


więcej >>

Umowa na wykonanie kolejnego odcinka rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich podpisana

Powstanie kolejny odcinek Trasy Pojezierzy Zachodnich. W Urzędzie Gminy w Trzcińsku Zdroju podpisana została umowa z wykonawcą na budowę i oznakowanie odcinka między Trzcińskiem i Myśliborzem. 


 

więcej >>

Żegnamy przyjaciela

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci Ś.P. Józefa Władysława Sulimy, wieloletniego Dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.


 

więcej >>

Uwaga kierowcy! Od 23 listopada utrudnienia w ruchu na DW nr 122

Utrudnienia związane są z przebudową linii kolejowej Szczecin - Poznań. Wprowadzony zostanie objazd drogami powiatowymi.


więcej >>

Zakończył się odbiór techniczny kolejnych odcinków rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.

Rowerzyści  mogą już korzystać z drogi rowerowej poprowadzonej nasypami kolejowymi na terenie powiatów myśliborskiego i choszczeńskiego. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Rowerowa Trasa Pojezierzy Zachodnich - kolejne kilometry gotowe do przejazdu

Zakończyła się budowa ponad 5,7-kilometrowej drogi rowerowej na odcinku  Storkowo – Ginawa na granicy powiatów łobeskiego i stargardzkiego.  Jest to kolejny, gotowy odcinek rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.


 
więcej >>

DW nr 163 juz przejezdna.

Zakończyło się czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 163 spowodowane przebudową przepustu na wysokości miejscowości Wygoda w gminie Białogard. Ruch samochodowy na trasie łączącej Kołobrzeg z Wałczem został przywrócony.więcej >>

Uwaga kierowcy !!! Utrudnienia na drodze nr 163

21 września zamknięta zostanie droga wojewódzka nr 163 na wysokości miejscowości Wygoda. Objazd będzie obowiązywał przez 3 tygodnie - do 10 października.


 

więcej >>

Trasa rowerowa Stary Kolejowy Szlak oficjalnie otwarta !!!

W miniony piątek oficjalnie otwarta została trasa rowerowa biegnąca z Białogardu do Złocieńca. Jest to fragment Starego Kolejowego Szlaku, który w przyszłości połączy Wybrzeże z południową częścią województwa zachodniopomorskiego.


więcej >>

Uwaga kierowcy i mieszkańcy nadgranicznego Gryfina!!!

28 września na dwa miesiące zostanie zamknięte przejście graniczne na moście na Odrze między Gryfinem i niemieckim Mescherin.


więcej >>

Powstanie kolejny odcinek Trasy Pojezierzy Zachodnich

ZZDW ogłosił przetarg na budowę i oznakowanie odcinka między Trzcińskiem i Myśliborzem. Oferty można składać do 17 września tego roku.


więcej >>

Uwaga kierowcy! 20 sierpnia zamknięcie odcinka DW nr 110


20 sierpnia zamknięta zostanie DW nr 110 na odcinku o długości 1,2 km na wysokości miejscowości Grądy w powiecie gryfickim. Między Gryficami i Cerkwicą zostanie wyznaczony objazd drogami wojewódzkimi nr 103 i 105.


więcej >>

Przed nami kolejny etap modernizacji DW nr 163

ZZDW ogłosił przetarg na I etap przebudowy DW 163 na odcinku Połczyn Zdrój-Czaplinek. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Zmiany w sieci drogowej w zachodniopomorskim - na mapy wraca DW 112

W tym roku w związku z oddaniem do użytku nowych odcinków S6 i S11 zmieniła się sieć drogowa w województwie zachodniopomorskim. Stare przebiegi dróg krajowych, zgodnie z przepisami  tzw. „ustawy kaskadowej”, przeszły pod Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.  ZZDW oddał natomiast część swoich odcinków powiatom.


więcej >>

Przebudowa przejścia DW nr 122 przez Krzywin oficjalnie zakończona

W Krzywinie w powiecie gryfińskim odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, który był realizowany ramach programu INTERREG VA czyli Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Chodzi o przebudowę i rozbudowę przejścia drogi wojewódzkiej nr 122 przez Krzywin.


więcej >>

Uwaga kierowcy! W sierpniu zamknięcie odcinka DW nr 110

W sierpniu zamknięta zostanie droga nr DW 110 na odcinku o długości 1,2 km na wysokości miejscowości Grądy w powiecie gryfickim. Między Gryficami i Cerkwicą zostanie wyznaczony objazd drogami wojewódzkimi nr 103 i 105. ZZDW planuje w przyszłym tygodniu przekazać plac budowy wykonawcy. Wtedy ustalony zostanie dokładny harmonogram prac.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Od sierpnia utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 120

18 sierpnia zamknięta zostanie droga wojewódzka nr 120 Gryfino - Stare Czarnowo, na odcinku Gardno-Wełtyń. Zamknięcie ma związek z budową nowego przepustu pod tą drogą.  Po 10 dniach od zamknięcia, przejazd drogą zostanie przywrócony dla samochodów osobowych i autobusów. Ruch będzie odbywał się wahadłowo połówkami jezdni i będzie sterowany w zależności od natężenia - ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej.


 

więcej >>

Świetna informacja dla mieszkańców Trzebiatowa i okolic

ZZDW ogłosił przetarg na budowę III części obwodnicy Trzebiatowa. Inwestycja połączy drogi wojewódzkie nr 102 i 103 i wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę odcinka DW110

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę 1,2-kilometrowego odcinka DW nr 110 przebiegającego na wysokości miejscowości Grądy w powiecie gryfickim. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.


więcej >>

INTERREG VA. W tym roku ZZDW kończy wszystkie realizowane projekty.

W tym roku zakończą się wszystkie inwestycje realizowane przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie w ramach programu INTERREG VA czyli Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej. INTERREG  ma na celu rozwój obszarów pogranicza.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Od 15 czerwca na moście w Dziwnowie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Remont jednego z elementów mostu powinien zostać zakończony jeszcze przed wakacjami.


więcej >>

Trwa budowa kolejnych odcinków nadmorskiej trasy Velo Baltica.

Velo Baltica rozbudowywana jest między innymi na granicy województwa zachodniopomorskiego z pomorskim. Powstają brakujące odcinki w gminach Darłowo i Postomino.


 

więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja 2020 r. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

więcej >>

Coraz bliżej przebudowy DW nr 111.

Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący największego z dotychczas realizowanych zadań drogowych, zakwalifikowanych do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  Chodzi o przebudowę ponad 23-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 111, która biegnie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i jest alternatywnym do drogi krajowej nr 3, połączeniem nad morze.


więcej >>

Uwaga na zwięrzęta na drogach!

W tym roku do ZZDW wpłynęło już 10 zgłoszeń o kolizjach pojazdów z dzikimi zwierzętami na drogach wojewódzkich. Ubiegły rok był rekordowy. ZZDW odnotował łącznie 50 takich zdarzeń, rok wcześniej było ich 37. Większość zgłaszanych wobec Zarządu roszczeń z tytułu szkód poniesionych przez kierowców zostało oddalonych.


więcej >>

W tym roku gotowe będą kolejne odcinki rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

Do 20 kwietnia można składać oferty w przetargu na budowę kolejnego odcinka rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.  Tym razem chodzi o przejście trasy przez Pełczyce.


więcej >>

W tym roku zakończy się budowa 5-kilomertowego odcinka rowerowej trasy pod nazwą „Stary Kolejowy Szlak”.

Stary Kolejowy Szlak jest jedną z czterech tras włączonych do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Cały projekt sieci realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Powstaną kolejne odcinki trasy Velo Baltica

ZZDW ogłosił przetarg na budowę kolejnych brakujących odcinków rowerowej trasy Velo Baltica. Chodzi o budowę i oznakowanie ścieżek rowerowych  w czterech gminach: Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal i Trzebiatów. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Zmiany w sieci dróg województwa zachodniopomorskiego

W najbliższych miesiącach, w związku z oddaniem do użytku nowych odcinków S6 i S11 zmieni się sieć drogowa w województwie zachodniopomorskim. Stare przebiegi dróg krajowych, zgodnie z przepisami  tzw. „ustawy kaskadowej”, przechodzą pod Zarząd Dróg Wojewódzkich.  ZZDW oddaje natomiast część swoich odcinków powiatom.


więcej >>

Kolejne obiekty inżynierskie zakwalifikowane przez ZZDW do przebudowy

ZZDW ogłosił dziewięć przetargów na projekty obiektów inżynierskich: przepustów, małych mostów i wiaduktu. Projekty dotyczą między innymi dwóch obiektów w Polanowie.


więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW

W związku z nasilaniem się zachorowań w Polsce spowodowanych koronawirusem COVID-19 w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa zachęcam do załatwiania spraw w ZZDW poprzez kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej:

więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW W KOSZALINIE

W związku z nasilaniem się zachorowań w Polsce spowodowanych koronawirusem COVID-19 w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa zachęcam do załatwiania spraw w ZZDW poprzez kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej:

więcej >>

Inwestycje ze wsparciem Unii Europejskiej w Choszcznie.

Zakończyła się przebudowa  ulic Drawieńskiej i Jagiełły w Choszcznie w ciągu dróg wojewódzkich nr 160 i 175. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Ruszają pierwsze przetargi na zadania jednoroczne

Ponad 31 milionów złotych wyda w tym roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie na zadania jednoroczne realizowane z budżetu własnego.  Listę najpilniejszych przebudów, budów i remontów co roku przygotowują Rejony Dróg Wojewódzkich (RDW).  Na liście znajdują się również zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, które finansowane są wspólnie z samorządami lokalnymi.


więcej >>

Przetarg na DW nr 111. Za dwa lata alternatywna droga nad morze będzie w całości zmodernizowana.

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę ponad 23-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 111, która biegnie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i jest alternatywnym do drogi krajowej nr 3, połączeniem nad morze. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 -20, a więc ze wsparciem unijnym.


 
więcej >>

Inwestycje realizowane przez ZZDW przy wsparciu Unii Europejskiej.

W tym roku ZZDW będzie realizował kolejne duże projekty drogowe ze wsparciem unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 20. Kontynuowana będzie między innymi przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty, która powinna zakończyć się w sierpniu tego roku.


więcej >>

Wkrótce ruszy budowa obwodnicy Gryfic. W Szczecinie została podpisana umowa z wykonawcą, firmą BUDIMEX.

Planowana od lat inwestycja ma poprawić układ komunikacyjny miasta odciążając istniejące szlaki . Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  


więcej >>
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl