Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Aktualności

W tym roku ruszy budowa kolejnego odcinka nadmorskiej trasy rowerowej Velo Baltica.

ZZDW  otworzył oferty w przetargu na brakujące odcinki w gminach Darłowo i Postomino. W przetargu stratowały cztery firmy.


więcej >>

Kolejny odcinek DW nr 151 po przebudowie

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Płotno – Pełczyce. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Velo Baltica na odcinku Pleśna – Mielno otwarta !

W sobotę odbył się inauguracyjny przejazd nową trasa rowerową zbudowaną między nadmorską Pleśną i Mielnem. Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Przebudowa DW nr 114 coraz bliżej końca

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu polickiego, gdzie trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 na odcinku Brzózki -Trzebież  i przejściu przez Warnołękę.  Koniec przebudowy jeszcze w tym roku.


więcej >>

Kończy się przebudowa DW nr 168 na prawie 6-kilometrowym odcinku Zegrze Pomorskie - Rosnowo

Przebudowa odcinka Zegrze Pomorskie - Rosnowo jest najdroższym z tegorocznych zadań jednorocznych prowadzonych przez ZZDW. Zadania jednoroczne to remonty i przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich, finansowane z budżetu województwa.


więcej >>

Kolejna inwestycja realizowana przez ZZDW w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA.

Wokół  Zalewu Szczecińskiego powstanie droga rowerowa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA.  ZZDW ogłosił przetarg na roboty budowlane. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 6 września.


więcej >>

Nowy przebieg dróg wojewódzkich nr 151 i 156 w Barlinku

Zakończyła się budowa obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151, która pozwoli na ominięcie centrum miasta. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

Półmetek inwestycji drogowej w Choszcznie

Przebudowa  ulic Drawieńskiej i Jagiełły w Choszcznie znajdujących się w ciągu DW nr 160 i 175 osiągnęła półmetek. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

ZZDW kontynuuje budowę rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.

Trwają przetargi na budowę odcinka Pełczyce-Choszczno oraz na opracowanie dokumentacji na dwa odcinki w gminie Czaplinek. Terminy składania ofert mijają na początku lipca.


więcej >>

Powstanie obwodnica Gryfic

Finalizuje się długo oczekiwane przez mieszkańców Gryfic przedsięwzięcie. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił  przetarg na budowę północnej obwodnicy miasta, która połączy  drogi wojewódzkie nr 110, 109 i 105.


 

więcej >>

INTERREG szansą na przebudowy dróg w pasie nadgranicznym

Zaczyna się druga z tegorocznych przebudów zachodniopomorskich dróg wojewódzkich, zakwalifikowana przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA.  Chodzi o przebudowę przejścia drogi woj. nr 122 przez Krzywin w powiecie gryfińskim.


więcej >>

Rusza przebudowa przejścia drogi woj. nr 115 przez Tanowo w powiecie polickim.

ZZDW przekazał właśnie plac budowy wykonawcy. Inwestycja została zakwalifikowana przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V A.


więcej >>

Jeszcze w tym roku powstanie kolejny odcinek rowerowej Trasy Nadmorskiej.

Właśnie ruszyła budowa nowego odcinka Pleśna- Mielno.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego przybiera realny kształt

W tym roku ruszy budowa kolejnych odcinków rowerowych tras: Pojezierzy Zachodnich i Starego Kolejowego Szlaku. Rowerzyści będą mogli z nich korzystać przed przyszłorocznymi wakacjami.
 
więcej >>

Ponad 40 zadań w tegorocznym planie jednorocznych zadań drogowych

ZZDW ogłasza przetargi na tzw.zadania jednoroczne czyli remonty i przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich. Co roku na te zadania przeznaczane jest blisko 40 mln z budżetu województwa zachodniopomorskiego.


więcej >>

Inwestycje drogowe realizowane w tym roku przez ZZDW, w ramach RPO WZ na lata 2014-20

W tym roku zakończą się cztery kolejne inwestycje realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Najwcześniej, bo  w czerwcu zakończy się budowa obwodnicy Barlinka w ciągu DW nr 151.


 
więcej >>

Dwie inwestycjie finansowane dzięki funduszom z Unii Europejskiej z programu INTERREG rozpoczną się jeszcze w tym roku

ZZDW ogłosił dwa przetargi na projekty zakwalifikowane przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA. Chodzi o przebudowę i rozbudowę przejścia drogi woj. nr 115 przez Tanowo w powiecie polickim i przebudowę drogi woj. nr 122 przez Krzywin w powiecie gryfińskim.


więcej >>

Zakończyły się prace nad listą zadań jednorocznych, które będą realizowane w tym roku przez ZZDW.

Zadania jednoroczne to przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich oraz zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.  W minionym roku włącznie z zadaniami mostowymi było to 55 różnych inwestycji.


więcej >>

Zadania mostowe w 2019 r.

Cztery zadania inżynierskie znalazły się we wstępnym planie tegorocznych zadań, prowadzonych przez Wydział Mostów ZZDW.   Ogłoszono już przetargi na remont mostu koło Truskolasu i  przebudowy trzech przepustów.


 

więcej >>

ZZDW ogłosił przetarg na dokumentację projektową ścieżki rowerowej łączącej podkoszalińskie Karlino z drogą krajową nr 6.

Będzie to kolejny fragment Starego Kolejowego Szlaku – jednej z czterech tras powstających w ramach Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Sieć powstaje dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

ZZDW przygotowuje się do dalszej modernizacji DW nr 111

Do  25 lutego  można składać oferty w przetargu na dokumentację dotyczącą rozbudowy przejścia tej drogi przez Stepnicę. Dodajmy, że dokumentacja na odcinek szlakowy między Recławiem i Stepnicą jest już na ukończeniu.


więcej >>

Nowe odcinki tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim

2019 rok przyniesie kolejne postępy na budowie Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


 
więcej >>

W minionym roku ponad sto milionów złotych na drogi wojewódzkie

W minionym roku ZZDW zakończył pięć kolejnych inwestycji drogowych ujętych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  Od początku działania aktualnego RPO WZ, do realizacji wprowadzono 16 zadań drogowych. W samym 2018 r. województwo wydało na te zadania blisko 104,57 mln zł. Dodatkowo w ramach RPO realizowany jest projekt budowy Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Od 7 stycznia zamknięty dla ruchu zostanie odcinek Trzebiatów - Kłodkowo, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 109.

Na trasie z Trzebiatowa  do Gryfic zostanie wprowadzony objazd drogami wojewódzkimi nr 103 i 110. Do miejscowości takich jak: Zielin, Górzyca, Kłodkowo i Wlewo będzie można dojechać drogą wojewódzką nr 109 wyłącznie od strony Gryfic.
 

więcej >>

Powstanie kolejny odcinek rowerowej Trasy Nadmorskiej

ZZDW ogłosił przetarg  na budowę odcinka Pleśna- Mielno. Oferty można składać do  30 stycznia.


więcej >>

Rusza przebudowa DW nr 109

Uwaga na utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 109, która łączy nadmorskie Mrzeżyno z drogą krajową nr 6.


więcej >>

Zakończyła się przebudowa odcinka Międzywodzie-Dziwnów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102.

 

więcej >>

Zakończona przebudowa DW nr 102 między Dziwnowem i Międzywodziem

Zakończyła się przebudowa  3,9 – kilometrowego odcinka Międzywodzie-Dziwnów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102 Trwa procedura odbiorowa. Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. 


 

więcej >>

Wiadukt w Rzeczycy po przebudowie

W Rzeczycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 206 powstał w tym roku nowy wiadukt w miejscu częściowo rozebranej starej konstrukcji. Zadanie było realizowane z budżetu własnego ZZDW w ramach tzw. zadań jednorocznych.


 
więcej >>

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty

ZZDW w poniedziałek, 5 listopada przekazał plac budowy wykonawcy. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Ralacja z otwarcia przebudowanego odcinka Łukęcin-Lędzin w ciągu DW nr 102

 


więcej >>

DW nr 102 na odcinku Łukęcin-Lędzin po przebudowie

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Łukęcin – Lędzin. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20


więcej >>

Oświadczenie Dyrektora ZZDW DW 152


 Oświadczenie


W związku z nieprawdziwymi informacjami podanymi podczas spotkania wyborczego kandydata na Burmistrza Połczyna Zdroju Pana Mirosława Pierz, pełniącego w obecnej kadencji funkcję Zastępcy Burmistrza oświadczam, iż: w ramach zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi wojewódzkiej numer 152 pomiędzy Świdwinem a Połczynem Zdrój, wykonawca dokumentacji zobowiązany był do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia oraz opracowania raportu oddziaływania na środowisko, w ramach którego, m.in. przeprowadza się badania natężenia hałasu.

więcej >>

Zakończona przebudowa DW nr 203

 


więcej >>

Kolejny etap przebudowy DW nr 203 zakończony

Rozpoczęła się procedura odbiorowa przebudowanej ul. Tynieckiego w Darłowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. 
więcej >>

Nowe inwestycjie w Barlinku

W Barlinku oficjalnie otwarto dziś (10.10) nowy odcinek ścieżki rowerowej  biegnący z Dzikowa do Barlinka w powiecie myśliborskim. Drugim ważnym wydarzeniem dla mieszkańców  było podpisanie listu intencyjnego w sprawie projektu i budowy drugiej części obwodnicy miasta.


więcej >>

Przebudowa drogi nr 151 na odcinku Płotno – Pełczyce

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa drogi nr 151 na odcinku Płotno-Pełczyce. W poniedziałek (08.10.) nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Budowa Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego

 


więcej >>

Rowerem z Darłówka do Jarosławca

Nowa ścieżka rowerowa  łącząca nadmorskie kurorty – Darłówko i Jarosławiec została oficjalnie oddana do użytku. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Uwaga na objazdy w Choszcznie

Rozpoczęła się przebudowa dwóch ulic znajdujących się w ciągach dróg wojewódzkich nr 175 i 160 w Choszcznie.  W mieście obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.  Przebudowywany odcinek ma łącznie 2,23 km długości.


więcej >>

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego - Odcinek Gryfino-Trzcińsko oddany do uzytku

więcej >>

Ścieżka rowerowa Gryfino-Trzcińslo otwarta dla rowerzystów

ZZDW zakończył  wszystkie procedury odbiorowe nowych fragmentów ścieżki rowerowej, która powstała miedzy Gryfinem i Trzcińskiem-Zdrojem.  Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20


więcej >>

Po wakacjach rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka DW nr 114

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 na dwóch odcinkach: Brzózki-Trzebież i przejściu drogi wojewódzkiej przez Warnołękę.  ZZDW właśnie przekazał plac budowy wykonawcy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

Powstaną kolejne dokumentacje na odcinki tras rowerowych

ZZDW ogłasza kolejne przetargi na opracowanie dokumentacji odcinków tras rowerowych, które utworzą w przyszłości Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Cały projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-20


więcej >>

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 151 Płotno-Pełczyce zostanie przebudowany

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę 4-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 151. Zadanie będzie realizowane w ramach RPO WZ na lata 2014-20.


więcej >>

Berlinka juz przejezdna. Zakończyła się przebudowa DW nr 142

więcej >>

Z końcem lata ruszy przebudowa DW nr 160 i DW nr 175 w Choszcznie. ZZDW przekazał właśnie plac budowy wykonawcy.

Przebudowane zostaną dwie ulice znajdujące się w ciągach dróg wojewódzkich w Choszcznie - ulica Jagiełły w ciągu drogi wojewódzkiej nr 160 i ulica Drawieńska, dawna Dąbrowszczaków, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 175. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


 

więcej >>

DW nr 142 na odcinku Szczecin - Krzywnica została otwarta dla ruchu

Kończy się przebudowa „berlinki” czyli drogi wojewódzkiej nr 142.  Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Od 9 lipca kierowcy przejadą "berlinką"

Kończy się przebudowa „berlinki” czyli drogi wojewódzkiej nr 142, realizowana przez ZZDW. Główna część inwestycji została wykonana, trwają ostatnie prace porządkowe. Odcinek Szczecin - Krzywnica zostanie otwarty dla ruchu 9 lipca.


więcej >>

Budowa ścieżek rowerowych województwa zachodniopomorskiego -czerwiec 2018

więcej >>
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl