Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Aktualności

Ruszają przetargi na zadania jednoroczne i poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD)

O prawie 8 mln zł zwiększy się w stosunku do ubiegłego roku, budżet ZZDW przeznaczony na tzw. zadania jednoroczne, czyli przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich oraz na zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. 


 
więcej >>

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych w 2017/18 r. na drogach wojewódzkich w zachodniopomorskim

Blisko 74,6 mln zł kosztowały inwestycje prowadzone przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie w 2017 r. ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Ulica Tynieckiego w Darłowie czasowo przejezdna

Przed świętami otwarta została tymczasowo ulica Tynieckiego w Darłowie, która jest odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 203.  Niskie temperatury nie pozwalają już prowadzić szeregu robót budowlanych, dlatego wykonawca zdecydował o przerwie i  puszczeniu ruchu po modernizowanym odcinku.  Kierowcy będą jednak musieli zachowywać tu szczególną ostrożność.


 
więcej >>

Zakończył się generalny remont mostu w Barnówku

W grudniu zakończył się odbiór wyremontowanego mostu w Barnówku w pow. myśliborskim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 130. Zadanie było realizowane w ramach budżetu własnego ZZDW.
 
więcej >>

Bezpieczniej w Gryfinie i Wełtyniu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 120

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Pomorskiej i Kolejowej w Gryfinie. Była to jedna z dwóch dużych przebudów odcinków miejskich dróg wojewódzkich, które w tym roku prowadzone były przez ZZDW w ramach tzw. zadań jednorocznych, finansowanych z własnego budżetu.


więcej >>

Most w Łobzie po przebudowie

Zakończył się I etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Świdwin- Łobez, czyli przebudowa mostu w Łobzie. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa odcinka DW nr 109 Trzebiatów - Płoty

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę  drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty. Inwestycja ma być zakończona do 30 września 2019 r. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

Droga wojewódzka nr 203 po przebudowie. Z Koszalina do Darłowa wygodnie i bezpiecznie.

Zakończył się odbiór przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 203, która jest najkrótszym połączeniem między Koszalinem i Darłowem.  Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

 


więcej >>

Most w Strzmielach w powiecie łobeskim przeszedł generalny remont

Zakończył się remont mostu na Redze koło miejscowości Strzmiele, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 147. Obiekt powstał pod koniec lat 30-tych XX wieku i przetrwał wojnę.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Nowe utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 102

Od 9 listopada  na drodze wojewódzkiej  nr 102, na odcinku Łukęcin-Lędzin zostanie wprowadzony objazd. Utrudnienia mają związek z rozbiórką i budową nowego mostu na Kanale Dreżewo.


więcej >>

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego - kolejne inwestycje

Trwają przetargi na budowy trzech kolejnych odcinków dróg rowerowych, które w przyszłości utworzą Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Ścieżki, których budowa powinna ruszyć w przyszłym roku, to dwa odcinki Trasy Pojezierzy Zachodnich biegnącej przez centralną i południową część województwa z zachodu na wschód oraz odcinek Trasy Velo Baltica.


 
więcej >>

Przerwa technologiczna na przebudowie DW nr 102, na odcinku Łukęcin-Rewal

Deszczowe lato i jesień spowolniły w tym roku prace budowlane na drogach, zwłaszcza tam gdzie część robót wymagała suchego podłoża. Tak dzieje się między innymi na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 102, na ponad 15-kilometrowym odcinku Łukęcin-Rewal.
 
więcej >>

Uwaga na objazdy i utrudnienia w ruchu w Darłowie

Od przyszłego tygodnia w Darłowie rozpoczyna się przebudowa ul. Tynieckiego, która jest odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 203. Roboty budowlane wiążą się ze zmianą organizacji ruchu.


więcej >>

Barlinek będzie miał obwodnicę

ZZDW przekazał plac budowy wykonawcy obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


 
więcej >>

Kończą się trzyletnie kontrakty na obsługę mostów zwodzonych

ZZDW wybierze w tym roku nowych operatorów trzech mostów zwodzonych – w Gryfinie, Dziwnowie i Darłowie. Dotychczasowe umowy wygasają z końcem roku,  nowe zostaną podpisane na trzy kolejne lata. Szacunkowa wartość całego kontraktu to ponad 3,9 mln zł.


 
więcej >>

Jeszcze w tym roku ruszą przetargi na przebudowy 4 odcinków drogowych

30 km odcinków szlakowych dróg wojewódzkich o najniższym standardzie zostanie przebudowanych w ciągu najbliższych 3 lat. Radni wojewódzcy na ostatniej sesji przychylili się do planu przygotowanego przez ZZDW i zatwierdzonego przez Zarząd Województwa. Jeszcze w tym roku Województwo przeznaczy na ten cel 10 mln zł.


więcej >>

Przed przyszłorocznymi wakacjami otwarta zostanie nowa ścieżka rowerowa z Gryfina do Trzcińska Zdroju

Jeszcze we wrześniu rozpoczną się pierwsze prace przy budowie odcinka ścieżki rowerowej  z Gryfina do Trzcińska Zdroju. Odcinek ten jest jednym z brakujących fragmentów Trasy Zielonego Pogranicza, która została włączona do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.  W sierpniu ZZDW przekazał wykonawcy plac budowy.


 
więcej >>

Nadal sporo utrudnień w ruchu na drogach wojewódzkich

Zakończyło się już pięć z dziewiętnastu zaplanowanych na ten rok przebudów odcinków dróg wojewódzkich, które realizowane są w ramach budżetu własnego ZZDW, przeznaczonego na tzw. zadania jednoroczne. Tegoroczny plan to 22 km dróg.


 

więcej >>

33 mln zł na przebudowę dróg wojewódzkich w Choszcznie

W Choszcznie podpisano porozumienie dotyczące przebudowy ulic Władysława Jagiełly i Dąbrowszczaków, znajdujących się w ciągu dróg wojewódzkich nr 175 i 160. Województwo zainwestuje w to przedsięwzięcie prawie 21 mln zł, natomiast niespełna 7 mln zł, dołoży gmina Choszczno. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.więcej >>

Kolejna inwestycja na rowerowej Trasie Nadmorskiej

Przed przyszłorocznymi wakacjami w Kołobrzegu powstanie nowy odcinek trasy rowerowej, który włączony został do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.  Jest to odcinek w rejonie ulicy Bałtyckiej, będący fragmentem Trasy Nadmorskiej prowadzącej wzdłuż Wybrzeża Bałtyku. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


 
więcej >>

Wysokie stany wody na rzekach utrudniają remonty i przebudowy mostów

Remont mostu na Redze koło miejscowości Strzmiele, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 147 jest już na półmetku. Obiekt powstał w latach 30-tych XX wieku.


więcej >>

Nowy sprzęt pomiarowy dla Laboratorium Drogowego

Laboratorium Drogowe w Koszalinie otrzymało nowy sprzęt pomiarowy, który został sfinansowany z budżetu województwa.  W ubiegłym roku radni Sejmiku Zachodniopomorskiego zatwierdzili plan wymiany sprzętu dla ZZDW i Laboratorium Drogowego. Na ten cel przeznaczono ponad 6,2 mln zł, z czego na urządzenia dla Laboratorium prawie 2 miliony zł.


 
więcej >>

Projekty kolejnych odcinków tras rowerowych w Zachodniopomorskim

ZZDW ogłasza kolejne przetargi na projekty odcinków tras rowerowych, które stworzą w przyszłości jednolitą Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego . Całe zadanie jest  realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Uwaga kierowcy! Roboty drogowe utrudniają dojazd do nadmorskich miejscowości. ZZDW zaleca alternatywne połączenia.

W tym sezonie największe utrudnienia w ruchu na drogach wojewódzkich  w pasie nadmorskim, występują na drodze nr 102, gdzie przebudowywany jest odcinek Łukęcin-Lędzin.  Przypomnijmy, że droga wojewódzka nr 102 jest nadmorskim szlakiem łączącym Międzyzdroje z Kołobrzegiem.


 
więcej >>

Pogoda opóźnia prace na budowach

Czerwcowe i lipcowe ulewy spowodowały opóźnienia na budowach, na których prowadzone są prace ziemne.  Zalania terenu i konieczność wypompowywania przelewającej się przez grodzice wody, wystąpiły między innymi na budowie nowego mostu w Łobzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa odcinka DW nr 151 Ińsko-Ciemnik

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 151 będzie przebudowywany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Oferty w przetargu ogłoszonym przez ZZDW można składać do 11 sierpnia.
więcej >>

Rubblizing na drodze nr 142

Na przebudowywanej drodze nr 142 rozpoczął się rubblizing, czyli kruszenie betonowych płyt, z których wykonana jest nawierzchnia. Specjalistyczny sprzęt będzie tu pracował przez najbliższe kilkanaście dni. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Jesienią przyszłego roku kierowcy pojadą obwodnicą Barlinka

W lipcu zostanie wyłoniony wykonawca obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  W przetargu startowało pięć  firm, a ceny wahały się od blisko  16,7 mln zł do 21,4 mln zł.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

W Wełtyniu w gminie Gryfino przebudowywany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 120

Do końca roku  powinny zostać zakończone roboty drogowe w Wełtyniu  w gminie Gryfino, gdzie przebudowywany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 120. Inwestycja, jest pierwszą z puli zadań zatwierdzonych do realizacji w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA.


więcej >>

Kolejna drogowa inwestycja nad Bałtykiem

W czerwcu ruszy przebudowa kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 102, która jest jednym w najważniejszych nadmorskich szlaków komunikacyjnych, łączącym Międzyzdroje z Kołobrzegiem. Odcinek zaplanowany do przebudowy ma około 15,4 km długości.


więcej >>

Kolizje ze zwierzętami na drogach wojewódzkich

W tym roku do ZZDW wpłynęło już 21 zgłoszeń o kolizjach pojazdów z dzikimi zwierzętami na drogach wojewódzkich. W całym ubiegłym roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich odnotował łącznie 37 takich zdarzeń, rok wcześniej było ich 28. Wszystkie zgłaszane wobec Zarządu roszczenia z tytułu szkód poniesionych przez kierowców zostały oddalone.
 
więcej >>

W tym roku przebudowana zostanie ul. Myśliborska w Lipianach w ciągu DW nr 156

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę ul. Myśliborskiej w Lipianach, która została przejęta od Powiatu Pyrzyckiego na początku tego roku. Województwo oddało natomiast pod Zarząd Powiatu, dotychczasowy odcinek DW 156 w Lipianach, przebiegający przez centrum miasta ulicami: Mostową, Mickiewicza oraz Jedności Narodowej.


więcej >>

XXXV Konwent Głównych Księgowych Zarządów Dróg Wojewódzkich

ZZDW jest w tym roku organizatorem XXXV Konwentu Głównych Księgowych Zarządów Dróg Wojewódzkich. Na Konwencie, który odbędzie się w dniach 24-25 maja w Mielnie, omawiane będą między innymi problemy związane z nowymi przepisami, które weszły w życie od początku roku. Chodzi o tzw. centralizację VAT w samorządach.

więcej >>

W Zachodniopomorskiem w tym roku rozpocznie się budowa sieci tras rowerowych.

Pierwszy, właśnie ogłoszony przetarg, dotyczy budowy odcinka prowadzącego z Gryfina do Trzcińska Zdroju. Wszystkie inwestycje będą realizowane przez ZZDW w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014- 20.


 
więcej >>

Oznakowanie poziome zachodniopomorskich dróg wojewódzkich pod dodatkową kontrolą

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zakupił  nowoczesne urządzenie pomiarowe do badania widzialności dziennej i nocnej poziomego oznakowania drogowego oraz miernik do pomiaru grubości jego warstw. Badania będzie przeprowadzało Zachodniopomorskie Laboratorium Drogowe.


 
więcej >>

Plan zamówień publicznych

Rok 2017

więcej >>

Przed wakacjami podpisana zostanie umowa z wykonawcą przebudowy ul.Tynieckiego w Darłowie

Czterech wykonawców zgłosiło się do przetargu na przebudowę ul. Tynieckiego w Darłowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203. Przebudowa, która ma się rozpocząć w tym roku, jest kolejnym etapem modernizacji nadmorskiej trasy prowadzącej z Koszalina do Darłowa i dalej do Ustki. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

W Barlinku zmieni się przebieg drogi wojewódzkiej nr 151

ZZDW ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  Projekt ma przede wszystkim poprawić układ komunikacyjny miasta i odciążyć istniejące ulice. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


 

więcej >>

Utrudnienia dla kierowców na drodze wojewódzkiej nr 142

Rusza przebudowa „berlinki”, czyli drogi wojewódzkiej nr 142. Od 11 kwietnia droga na odcinku Szczecin - Krzywnica zostanie zamknięta dla ruchu.


więcej >>

Trzy obiekty inżynierskie do przebudowy i remontu w tym roku

W tym roku ZZDW zaplanował remonty i przebudowy trzech drogowych obiektów inżynierskich. Zadania będą realizowane z budżetu własnego ZZDW. Najwcześniej rozpocznie się remont blisko 80-letniego mostu na Redze koło miejscowości Strzmiele, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 147.


więcej >>

Kolejna inwestycja, która będzie prowadzona w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA

Po wyborze wykonawcy na przebudowę przejścia drogi wojewódzkiej nr 120 przez Wełtyń w powiecie gryfińskim, ZZDW wybierze wykonawcę drugiego z projektów zakwalifikowanych przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA. Chodzi o przebudowę i rozbudowę przejścia drogi woj. nr 115 przez Tanowo w powiecie polickim.


 
więcej >>

W tym roku w ramach budżetu własnego ZZDW przebuduje 22 kilometry dróg wojewódzkich

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zatwierdził plan przebudów odcinków dróg wojewódzkich, które finansowane będą z budżetu własnego ZZDW, przeznaczonego na tzw. zadania jednoroczne. W tym roku będzie to 19 zadań. W ten sposób przebudowane zostaną blisko 22 km dróg.


więcej >>

W Darłowie zostanie przebudowany odcinek DW nr 203

Po decyzji radnych Sejmiku Wojewódzkiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20, przebudowany zostanie kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 203. Chodzi o wychodzącą z Darłowa w kierunku Ustki - ulicę Tynieckiego. ZZDW właśnie ogłosił przetarg.


więcej >>

Radni wojewódzcy zatwierdzili kolejne inwestycje drogowe do realizacji

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 151 Ińsko-Ciemnik, a także miejskie odcinki dróg wojewódzkich w Barlinku, Darłowie i Choszcznie będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Radni Województwa podczas ostatniej sesji zatwierdzili propozycje Zarządu o realizacji czterech kolejnych inwestycji.


 
więcej >>

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 102 przewidziany do przebudowy w tym roku

Rozpoczęła się procedura przetargowa na przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 102 Międzywodzie-Dziwnów. Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. 


więcej >>

Nowy sprzęt w ZZDW

ZZDW zakupił sprzęt, który będzie wykorzystywany przy pracach utrzymaniowych na zachodniopomorskich drogach wojewódzkich. W planie jest również zakup maszyn i urządzeń, które wejdą na wyposażenie Laboratorium Drogowego. Utrzymanie dróg to obok nakładów inwestycyjnych, czyli budowy nowych i przebudowy starych dróg, drugi ważny element zarządzania siecią drogową. 


więcej >>

W marcu rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka DW nr 142

W Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie podpisano umowę z wykonawcą przebudowy kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 142 czyli tzw. „berlinki”. Przebudowa blisko 22-kilometrowego odcinka Szczecin – Krzywnica, będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Wiosną ruszy przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 102

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Łukęcin – Lędzin. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Akcja Zima 2017

Akcja Zima prowadzona na drogach wojewódzkich w zachodniopomorskim staje się coraz bardziej kosztowna. Tylko dwa pierwsze zimowe tygodnie stycznia kosztowały ZZDW blisko 5 mln 700 tys. zł.


 
więcej >>

Nowe mosty w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203

Częściowo przejezdny (jednym pasem ruchu) jest już jeden z czterech nowych mostów, jakie powstają na odcinku Dąbki - Darłowo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203. Obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Roboty bitumiczne i wykończeniowe zostaną tu wznowione na wiosnę. 


więcej >>
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl