Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Aktualności

Żegnamy przyjaciela

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci Ś.P. Józefa Władysława Sulimy, wieloletniego Dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.


 

więcej >>

Uwaga kierowcy! Od 23 listopada utrudnienia w ruchu na DW nr 122

Utrudnienia związane są z przebudową linii kolejowej Szczecin - Poznań. Wprowadzony zostanie objazd drogami powiatowymi.


więcej >>

Zakończył się odbiór techniczny kolejnych odcinków rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.

Rowerzyści  mogą już korzystać z drogi rowerowej poprowadzonej nasypami kolejowymi na terenie powiatów myśliborskiego i choszczeńskiego. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Rowerowa Trasa Pojezierzy Zachodnich - kolejne kilometry gotowe do przejazdu

Zakończyła się budowa ponad 5,7-kilometrowej drogi rowerowej na odcinku  Storkowo – Ginawa na granicy powiatów łobeskiego i stargardzkiego.  Jest to kolejny, gotowy odcinek rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.


 
więcej >>

DW nr 163 juz przejezdna.

Zakończyło się czasowe zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 163 spowodowane przebudową przepustu na wysokości miejscowości Wygoda w gminie Białogard. Ruch samochodowy na trasie łączącej Kołobrzeg z Wałczem został przywrócony.więcej >>

Uwaga kierowcy !!! Utrudnienia na drodze nr 163

21 września zamknięta zostanie droga wojewódzka nr 163 na wysokości miejscowości Wygoda. Objazd będzie obowiązywał przez 3 tygodnie - do 10 października.


 

więcej >>

Trasa rowerowa Stary Kolejowy Szlak oficjalnie otwarta !!!

W miniony piątek oficjalnie otwarta została trasa rowerowa biegnąca z Białogardu do Złocieńca. Jest to fragment Starego Kolejowego Szlaku, który w przyszłości połączy Wybrzeże z południową częścią województwa zachodniopomorskiego.


więcej >>

Uwaga kierowcy i mieszkańcy nadgranicznego Gryfina!!!

28 września na dwa miesiące zostanie zamknięte przejście graniczne na moście na Odrze między Gryfinem i niemieckim Mescherin.


więcej >>

Powstanie kolejny odcinek Trasy Pojezierzy Zachodnich

ZZDW ogłosił przetarg na budowę i oznakowanie odcinka między Trzcińskiem i Myśliborzem. Oferty można składać do 17 września tego roku.


więcej >>

Uwaga kierowcy! 20 sierpnia zamknięcie odcinka DW nr 110


20 sierpnia zamknięta zostanie DW nr 110 na odcinku o długości 1,2 km na wysokości miejscowości Grądy w powiecie gryfickim. Między Gryficami i Cerkwicą zostanie wyznaczony objazd drogami wojewódzkimi nr 103 i 105.


więcej >>

Przed nami kolejny etap modernizacji DW nr 163

ZZDW ogłosił przetarg na I etap przebudowy DW 163 na odcinku Połczyn Zdrój-Czaplinek. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Zmiany w sieci drogowej w zachodniopomorskim - na mapy wraca DW 112

W tym roku w związku z oddaniem do użytku nowych odcinków S6 i S11 zmieniła się sieć drogowa w województwie zachodniopomorskim. Stare przebiegi dróg krajowych, zgodnie z przepisami  tzw. „ustawy kaskadowej”, przeszły pod Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.  ZZDW oddał natomiast część swoich odcinków powiatom.


więcej >>

Przebudowa przejścia DW nr 122 przez Krzywin oficjalnie zakończona

W Krzywinie w powiecie gryfińskim odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, który był realizowany ramach programu INTERREG VA czyli Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Chodzi o przebudowę i rozbudowę przejścia drogi wojewódzkiej nr 122 przez Krzywin.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Od sierpnia utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 120

18 sierpnia zamknięta zostanie droga wojewódzka nr 120 Gryfino - Stare Czarnowo, na odcinku Gardno-Wełtyń. Zamknięcie ma związek z budową nowego przepustu pod tą drogą.  Po 10 dniach od zamknięcia, przejazd drogą zostanie przywrócony dla samochodów osobowych i autobusów. Ruch będzie odbywał się wahadłowo połówkami jezdni i będzie sterowany w zależności od natężenia - ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej.


 

więcej >>

Świetna informacja dla mieszkańców Trzebiatowa i okolic

ZZDW ogłosił przetarg na budowę III części obwodnicy Trzebiatowa. Inwestycja połączy drogi wojewódzkie nr 102 i 103 i wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę odcinka DW110

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę 1,2-kilometrowego odcinka DW nr 110 przebiegającego na wysokości miejscowości Grądy w powiecie gryfickim. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.


więcej >>

INTERREG VA. W tym roku ZZDW kończy wszystkie realizowane projekty.

W tym roku zakończą się wszystkie inwestycje realizowane przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie w ramach programu INTERREG VA czyli Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej. INTERREG  ma na celu rozwój obszarów pogranicza.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Od 15 czerwca na moście w Dziwnowie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Remont jednego z elementów mostu powinien zostać zakończony jeszcze przed wakacjami.


więcej >>

Trwa budowa kolejnych odcinków nadmorskiej trasy Velo Baltica.

Velo Baltica rozbudowywana jest między innymi na granicy województwa zachodniopomorskiego z pomorskim. Powstają brakujące odcinki w gminach Darłowo i Postomino.


 

więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja 2020 r. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

więcej >>

Coraz bliżej przebudowy DW nr 111.

Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący największego z dotychczas realizowanych zadań drogowych, zakwalifikowanych do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  Chodzi o przebudowę ponad 23-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 111, która biegnie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i jest alternatywnym do drogi krajowej nr 3, połączeniem nad morze.


więcej >>

Uwaga na zwięrzęta na drogach!

W tym roku do ZZDW wpłynęło już 10 zgłoszeń o kolizjach pojazdów z dzikimi zwierzętami na drogach wojewódzkich. Ubiegły rok był rekordowy. ZZDW odnotował łącznie 50 takich zdarzeń, rok wcześniej było ich 37. Większość zgłaszanych wobec Zarządu roszczeń z tytułu szkód poniesionych przez kierowców zostało oddalonych.


więcej >>

W tym roku gotowe będą kolejne odcinki rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

Do 20 kwietnia można składać oferty w przetargu na budowę kolejnego odcinka rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.  Tym razem chodzi o przejście trasy przez Pełczyce.


więcej >>

W tym roku zakończy się budowa 5-kilomertowego odcinka rowerowej trasy pod nazwą „Stary Kolejowy Szlak”.

Stary Kolejowy Szlak jest jedną z czterech tras włączonych do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Cały projekt sieci realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Powstaną kolejne odcinki trasy Velo Baltica

ZZDW ogłosił przetarg na budowę kolejnych brakujących odcinków rowerowej trasy Velo Baltica. Chodzi o budowę i oznakowanie ścieżek rowerowych  w czterech gminach: Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal i Trzebiatów. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Zmiany w sieci dróg województwa zachodniopomorskiego

W najbliższych miesiącach, w związku z oddaniem do użytku nowych odcinków S6 i S11 zmieni się sieć drogowa w województwie zachodniopomorskim. Stare przebiegi dróg krajowych, zgodnie z przepisami  tzw. „ustawy kaskadowej”, przechodzą pod Zarząd Dróg Wojewódzkich.  ZZDW oddaje natomiast część swoich odcinków powiatom.


więcej >>

Kolejne obiekty inżynierskie zakwalifikowane przez ZZDW do przebudowy

ZZDW ogłosił dziewięć przetargów na projekty obiektów inżynierskich: przepustów, małych mostów i wiaduktu. Projekty dotyczą między innymi dwóch obiektów w Polanowie.


więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW

W związku z nasilaniem się zachorowań w Polsce spowodowanych koronawirusem COVID-19 w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa zachęcam do załatwiania spraw w ZZDW poprzez kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej:

więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW W KOSZALINIE

W związku z nasilaniem się zachorowań w Polsce spowodowanych koronawirusem COVID-19 w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa zachęcam do załatwiania spraw w ZZDW poprzez kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej:

więcej >>

Inwestycje ze wsparciem Unii Europejskiej w Choszcznie.

Zakończyła się przebudowa  ulic Drawieńskiej i Jagiełły w Choszcznie w ciągu dróg wojewódzkich nr 160 i 175. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Ruszają pierwsze przetargi na zadania jednoroczne

Ponad 31 milionów złotych wyda w tym roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie na zadania jednoroczne realizowane z budżetu własnego.  Listę najpilniejszych przebudów, budów i remontów co roku przygotowują Rejony Dróg Wojewódzkich (RDW).  Na liście znajdują się również zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, które finansowane są wspólnie z samorządami lokalnymi.


więcej >>

Przetarg na DW nr 111. Za dwa lata alternatywna droga nad morze będzie w całości zmodernizowana.

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę ponad 23-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 111, która biegnie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i jest alternatywnym do drogi krajowej nr 3, połączeniem nad morze. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 -20, a więc ze wsparciem unijnym.


 
więcej >>

Inwestycje realizowane przez ZZDW przy wsparciu Unii Europejskiej.

W tym roku ZZDW będzie realizował kolejne duże projekty drogowe ze wsparciem unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 20. Kontynuowana będzie między innymi przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty, która powinna zakończyć się w sierpniu tego roku.


więcej >>

Wkrótce ruszy budowa obwodnicy Gryfic. W Szczecinie została podpisana umowa z wykonawcą, firmą BUDIMEX.

Planowana od lat inwestycja ma poprawić układ komunikacyjny miasta odciążając istniejące szlaki . Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  


więcej >>

Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej w miejscowości Gostomia w gminie Wałcz.

Sygnalizatory stanęły w ciągu drogi wojewódzkiej nr 178, która jest  alternatywnym dla drogi krajowej nr 11, połączeniem Poznania z Wybrzeżem.


więcej >>

Zakończyła się przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 148

W tym roku w ramach zadań jednorocznych roboty budowlane prowadzone były tu między Drawskiem Pomorskim i Zajezierzem. Zadania jednoroczne to najpilniejsze remonty i przebudowy dróg wojewódzkich. Listę tych zadań przygotowują co roku poszczególne Rejony Dróg. 


więcej >>

W tym roku ruszy budowa kolejnego odcinka nadmorskiej trasy rowerowej Velo Baltica.

ZZDW  otworzył oferty w przetargu na brakujące odcinki w gminach Darłowo i Postomino. W przetargu stratowały cztery firmy.


więcej >>

Kolejny odcinek DW nr 151 po przebudowie

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Płotno – Pełczyce. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Velo Baltica na odcinku Pleśna – Mielno otwarta !

W sobotę odbył się inauguracyjny przejazd nową trasa rowerową zbudowaną między nadmorską Pleśną i Mielnem. Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Przebudowa DW nr 114 coraz bliżej końca

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu polickiego, gdzie trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 na odcinku Brzózki -Trzebież  i przejściu przez Warnołękę.  Koniec przebudowy jeszcze w tym roku.


więcej >>

Kończy się przebudowa DW nr 168 na prawie 6-kilometrowym odcinku Zegrze Pomorskie - Rosnowo

Przebudowa odcinka Zegrze Pomorskie - Rosnowo jest najdroższym z tegorocznych zadań jednorocznych prowadzonych przez ZZDW. Zadania jednoroczne to remonty i przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich, finansowane z budżetu województwa.


więcej >>

Kolejna inwestycja realizowana przez ZZDW w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA.

Wokół  Zalewu Szczecińskiego powstanie droga rowerowa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA.  ZZDW ogłosił przetarg na roboty budowlane. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 6 września.


więcej >>

Nowy przebieg dróg wojewódzkich nr 151 i 156 w Barlinku

Zakończyła się budowa obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151, która pozwoli na ominięcie centrum miasta. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

Półmetek inwestycji drogowej w Choszcznie

Przebudowa  ulic Drawieńskiej i Jagiełły w Choszcznie znajdujących się w ciągu DW nr 160 i 175 osiągnęła półmetek. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

ZZDW kontynuuje budowę rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.

Trwają przetargi na budowę odcinka Pełczyce-Choszczno oraz na opracowanie dokumentacji na dwa odcinki w gminie Czaplinek. Terminy składania ofert mijają na początku lipca.


więcej >>

Powstanie obwodnica Gryfic

Finalizuje się długo oczekiwane przez mieszkańców Gryfic przedsięwzięcie. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił  przetarg na budowę północnej obwodnicy miasta, która połączy  drogi wojewódzkie nr 110, 109 i 105.


 

więcej >>

INTERREG szansą na przebudowy dróg w pasie nadgranicznym

Zaczyna się druga z tegorocznych przebudów zachodniopomorskich dróg wojewódzkich, zakwalifikowana przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA.  Chodzi o przebudowę przejścia drogi woj. nr 122 przez Krzywin w powiecie gryfińskim.


więcej >>

Rusza przebudowa przejścia drogi woj. nr 115 przez Tanowo w powiecie polickim.

ZZDW przekazał właśnie plac budowy wykonawcy. Inwestycja została zakwalifikowana przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V A.


więcej >>

Jeszcze w tym roku powstanie kolejny odcinek rowerowej Trasy Nadmorskiej.

Właśnie ruszyła budowa nowego odcinka Pleśna- Mielno.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego przybiera realny kształt

W tym roku ruszy budowa kolejnych odcinków rowerowych tras: Pojezierzy Zachodnich i Starego Kolejowego Szlaku. Rowerzyści będą mogli z nich korzystać przed przyszłorocznymi wakacjami.
 
więcej >>
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl