Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Aktualności

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę odcinka DW110

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę 1,2-kilometrowego odcinka DW nr 110 przebiegającego na wysokości miejscowości Grądy w powiecie gryfickim. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.


więcej >>

INTERREG VA. W tym roku ZZDW kończy wszystkie realizowane projekty.

W tym roku zakończą się wszystkie inwestycje realizowane przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie w ramach programu INTERREG VA czyli Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej. INTERREG  ma na celu rozwój obszarów pogranicza.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Od 15 czerwca na moście w Dziwnowie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Remont jednego z elementów mostu powinien zostać zakończony jeszcze przed wakacjami.


więcej >>

Trwa budowa kolejnych odcinków nadmorskiej trasy Velo Baltica.

Velo Baltica rozbudowywana jest między innymi na granicy województwa zachodniopomorskiego z pomorskim. Powstają brakujące odcinki w gminach Darłowo i Postomino.


 

więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja 2020 r. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

więcej >>

Coraz bliżej przebudowy DW nr 111.

Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący największego z dotychczas realizowanych zadań drogowych, zakwalifikowanych do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  Chodzi o przebudowę ponad 23-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 111, która biegnie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i jest alternatywnym do drogi krajowej nr 3, połączeniem nad morze.


więcej >>

Uwaga na zwięrzęta na drogach!

W tym roku do ZZDW wpłynęło już 10 zgłoszeń o kolizjach pojazdów z dzikimi zwierzętami na drogach wojewódzkich. Ubiegły rok był rekordowy. ZZDW odnotował łącznie 50 takich zdarzeń, rok wcześniej było ich 37. Większość zgłaszanych wobec Zarządu roszczeń z tytułu szkód poniesionych przez kierowców zostało oddalonych.


więcej >>

W tym roku gotowe będą kolejne odcinki rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

Do 20 kwietnia można składać oferty w przetargu na budowę kolejnego odcinka rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.  Tym razem chodzi o przejście trasy przez Pełczyce.


więcej >>

W tym roku zakończy się budowa 5-kilomertowego odcinka rowerowej trasy pod nazwą „Stary Kolejowy Szlak”.

Stary Kolejowy Szlak jest jedną z czterech tras włączonych do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Cały projekt sieci realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Powstaną kolejne odcinki trasy Velo Baltica

ZZDW ogłosił przetarg na budowę kolejnych brakujących odcinków rowerowej trasy Velo Baltica. Chodzi o budowę i oznakowanie ścieżek rowerowych  w czterech gminach: Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal i Trzebiatów. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Zmiany w sieci dróg województwa zachodniopomorskiego

W najbliższych miesiącach, w związku z oddaniem do użytku nowych odcinków S6 i S11 zmieni się sieć drogowa w województwie zachodniopomorskim. Stare przebiegi dróg krajowych, zgodnie z przepisami  tzw. „ustawy kaskadowej”, przechodzą pod Zarząd Dróg Wojewódzkich.  ZZDW oddaje natomiast część swoich odcinków powiatom.


więcej >>

Kolejne obiekty inżynierskie zakwalifikowane przez ZZDW do przebudowy

ZZDW ogłosił dziewięć przetargów na projekty obiektów inżynierskich: przepustów, małych mostów i wiaduktu. Projekty dotyczą między innymi dwóch obiektów w Polanowie.


więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW

W związku z nasilaniem się zachorowań w Polsce spowodowanych koronawirusem COVID-19 w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa zachęcam do załatwiania spraw w ZZDW poprzez kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej:

więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW W KOSZALINIE

W związku z nasilaniem się zachorowań w Polsce spowodowanych koronawirusem COVID-19 w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa zachęcam do załatwiania spraw w ZZDW poprzez kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej:

więcej >>

Inwestycje ze wsparciem Unii Europejskiej w Choszcznie.

Zakończyła się przebudowa  ulic Drawieńskiej i Jagiełły w Choszcznie w ciągu dróg wojewódzkich nr 160 i 175. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Ruszają pierwsze przetargi na zadania jednoroczne

Ponad 31 milionów złotych wyda w tym roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie na zadania jednoroczne realizowane z budżetu własnego.  Listę najpilniejszych przebudów, budów i remontów co roku przygotowują Rejony Dróg Wojewódzkich (RDW).  Na liście znajdują się również zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, które finansowane są wspólnie z samorządami lokalnymi.


więcej >>

Przetarg na DW nr 111. Za dwa lata alternatywna droga nad morze będzie w całości zmodernizowana.

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę ponad 23-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 111, która biegnie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego i jest alternatywnym do drogi krajowej nr 3, połączeniem nad morze. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 -20, a więc ze wsparciem unijnym.


 
więcej >>

Inwestycje realizowane przez ZZDW przy wsparciu Unii Europejskiej.

W tym roku ZZDW będzie realizował kolejne duże projekty drogowe ze wsparciem unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 20. Kontynuowana będzie między innymi przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty, która powinna zakończyć się w sierpniu tego roku.


więcej >>

Wkrótce ruszy budowa obwodnicy Gryfic. W Szczecinie została podpisana umowa z wykonawcą, firmą BUDIMEX.

Planowana od lat inwestycja ma poprawić układ komunikacyjny miasta odciążając istniejące szlaki . Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  


więcej >>

Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej w miejscowości Gostomia w gminie Wałcz.

Sygnalizatory stanęły w ciągu drogi wojewódzkiej nr 178, która jest  alternatywnym dla drogi krajowej nr 11, połączeniem Poznania z Wybrzeżem.


więcej >>

Zakończyła się przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 148

W tym roku w ramach zadań jednorocznych roboty budowlane prowadzone były tu między Drawskiem Pomorskim i Zajezierzem. Zadania jednoroczne to najpilniejsze remonty i przebudowy dróg wojewódzkich. Listę tych zadań przygotowują co roku poszczególne Rejony Dróg. 


więcej >>

W tym roku ruszy budowa kolejnego odcinka nadmorskiej trasy rowerowej Velo Baltica.

ZZDW  otworzył oferty w przetargu na brakujące odcinki w gminach Darłowo i Postomino. W przetargu stratowały cztery firmy.


więcej >>

Kolejny odcinek DW nr 151 po przebudowie

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Płotno – Pełczyce. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Velo Baltica na odcinku Pleśna – Mielno otwarta !

W sobotę odbył się inauguracyjny przejazd nową trasa rowerową zbudowaną między nadmorską Pleśną i Mielnem. Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Przebudowa DW nr 114 coraz bliżej końca

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu polickiego, gdzie trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 na odcinku Brzózki -Trzebież  i przejściu przez Warnołękę.  Koniec przebudowy jeszcze w tym roku.


więcej >>

Kończy się przebudowa DW nr 168 na prawie 6-kilometrowym odcinku Zegrze Pomorskie - Rosnowo

Przebudowa odcinka Zegrze Pomorskie - Rosnowo jest najdroższym z tegorocznych zadań jednorocznych prowadzonych przez ZZDW. Zadania jednoroczne to remonty i przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich, finansowane z budżetu województwa.


więcej >>

Kolejna inwestycja realizowana przez ZZDW w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA.

Wokół  Zalewu Szczecińskiego powstanie droga rowerowa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg VA.  ZZDW ogłosił przetarg na roboty budowlane. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 6 września.


więcej >>

Nowy przebieg dróg wojewódzkich nr 151 i 156 w Barlinku

Zakończyła się budowa obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151, która pozwoli na ominięcie centrum miasta. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

Półmetek inwestycji drogowej w Choszcznie

Przebudowa  ulic Drawieńskiej i Jagiełły w Choszcznie znajdujących się w ciągu DW nr 160 i 175 osiągnęła półmetek. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

ZZDW kontynuuje budowę rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich.

Trwają przetargi na budowę odcinka Pełczyce-Choszczno oraz na opracowanie dokumentacji na dwa odcinki w gminie Czaplinek. Terminy składania ofert mijają na początku lipca.


więcej >>

Powstanie obwodnica Gryfic

Finalizuje się długo oczekiwane przez mieszkańców Gryfic przedsięwzięcie. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił  przetarg na budowę północnej obwodnicy miasta, która połączy  drogi wojewódzkie nr 110, 109 i 105.


 

więcej >>

INTERREG szansą na przebudowy dróg w pasie nadgranicznym

Zaczyna się druga z tegorocznych przebudów zachodniopomorskich dróg wojewódzkich, zakwalifikowana przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA.  Chodzi o przebudowę przejścia drogi woj. nr 122 przez Krzywin w powiecie gryfińskim.


więcej >>

Rusza przebudowa przejścia drogi woj. nr 115 przez Tanowo w powiecie polickim.

ZZDW przekazał właśnie plac budowy wykonawcy. Inwestycja została zakwalifikowana przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V A.


więcej >>

Jeszcze w tym roku powstanie kolejny odcinek rowerowej Trasy Nadmorskiej.

Właśnie ruszyła budowa nowego odcinka Pleśna- Mielno.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 

więcej >>

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego przybiera realny kształt

W tym roku ruszy budowa kolejnych odcinków rowerowych tras: Pojezierzy Zachodnich i Starego Kolejowego Szlaku. Rowerzyści będą mogli z nich korzystać przed przyszłorocznymi wakacjami.
 
więcej >>

Ponad 40 zadań w tegorocznym planie jednorocznych zadań drogowych

ZZDW ogłasza przetargi na tzw.zadania jednoroczne czyli remonty i przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich. Co roku na te zadania przeznaczane jest blisko 40 mln z budżetu województwa zachodniopomorskiego.


więcej >>

Inwestycje drogowe realizowane w tym roku przez ZZDW, w ramach RPO WZ na lata 2014-20

W tym roku zakończą się cztery kolejne inwestycje realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Najwcześniej, bo  w czerwcu zakończy się budowa obwodnicy Barlinka w ciągu DW nr 151.


 
więcej >>

Dwie inwestycjie finansowane dzięki funduszom z Unii Europejskiej z programu INTERREG rozpoczną się jeszcze w tym roku

ZZDW ogłosił dwa przetargi na projekty zakwalifikowane przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA. Chodzi o przebudowę i rozbudowę przejścia drogi woj. nr 115 przez Tanowo w powiecie polickim i przebudowę drogi woj. nr 122 przez Krzywin w powiecie gryfińskim.


więcej >>

Zakończyły się prace nad listą zadań jednorocznych, które będą realizowane w tym roku przez ZZDW.

Zadania jednoroczne to przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich oraz zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.  W minionym roku włącznie z zadaniami mostowymi było to 55 różnych inwestycji.


więcej >>

Zadania mostowe w 2019 r.

Cztery zadania inżynierskie znalazły się we wstępnym planie tegorocznych zadań, prowadzonych przez Wydział Mostów ZZDW.   Ogłoszono już przetargi na remont mostu koło Truskolasu i  przebudowy trzech przepustów.


 

więcej >>

ZZDW ogłosił przetarg na dokumentację projektową ścieżki rowerowej łączącej podkoszalińskie Karlino z drogą krajową nr 6.

Będzie to kolejny fragment Starego Kolejowego Szlaku – jednej z czterech tras powstających w ramach Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Sieć powstaje dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

ZZDW przygotowuje się do dalszej modernizacji DW nr 111

Do  25 lutego  można składać oferty w przetargu na dokumentację dotyczącą rozbudowy przejścia tej drogi przez Stepnicę. Dodajmy, że dokumentacja na odcinek szlakowy między Recławiem i Stepnicą jest już na ukończeniu.


więcej >>

Nowe odcinki tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim

2019 rok przyniesie kolejne postępy na budowie Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


 
więcej >>

W minionym roku ponad sto milionów złotych na drogi wojewódzkie

W minionym roku ZZDW zakończył pięć kolejnych inwestycji drogowych ujętych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.  Od początku działania aktualnego RPO WZ, do realizacji wprowadzono 16 zadań drogowych. W samym 2018 r. województwo wydało na te zadania blisko 104,57 mln zł. Dodatkowo w ramach RPO realizowany jest projekt budowy Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Od 7 stycznia zamknięty dla ruchu zostanie odcinek Trzebiatów - Kłodkowo, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 109.

Na trasie z Trzebiatowa  do Gryfic zostanie wprowadzony objazd drogami wojewódzkimi nr 103 i 110. Do miejscowości takich jak: Zielin, Górzyca, Kłodkowo i Wlewo będzie można dojechać drogą wojewódzką nr 109 wyłącznie od strony Gryfic.
 

więcej >>

Powstanie kolejny odcinek rowerowej Trasy Nadmorskiej

ZZDW ogłosił przetarg  na budowę odcinka Pleśna- Mielno. Oferty można składać do  30 stycznia.


więcej >>

Rusza przebudowa DW nr 109

Uwaga na utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 109, która łączy nadmorskie Mrzeżyno z drogą krajową nr 6.


więcej >>

Zakończyła się przebudowa odcinka Międzywodzie-Dziwnów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102.

 

więcej >>

Zakończona przebudowa DW nr 102 między Dziwnowem i Międzywodziem

Zakończyła się przebudowa  3,9 – kilometrowego odcinka Międzywodzie-Dziwnów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102 Trwa procedura odbiorowa. Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. 


 

więcej >>

Wiadukt w Rzeczycy po przebudowie

W Rzeczycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 206 powstał w tym roku nowy wiadukt w miejscu częściowo rozebranej starej konstrukcji. Zadanie było realizowane z budżetu własnego ZZDW w ramach tzw. zadań jednorocznych.


 
więcej >>
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl