Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Aktualności

Zakończył się III etap budowy rowerowego Starego Kolejowego Szlaku

Gotowe, nowe odcinki rowerowego Starego Kolejowego Szlaku czekają na turystów. Właśnie zakończył się III etap budowy tej trasy. Jest ona jedną z czterech tras rowerowych włączonych do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.


więcej >>

KOMUNIKAT ZMIANA ADRESU WOJEWÓDZTWA

Dyrektor Wydziału Administracyjnego Urzędu Marszałkowskiego informuje, iż z dniem 7 kwietnia 2023r. zmianie ulegnie adres siedziby Województwa Zachodniopomorskiego na:


ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin


W związku z powyższym uprosza się aby od dnia 7 kwietnia wszystkie faktury wystawiane na Województwo Zachodniopomorskie zawierały powyższy adres.

więcej >>

Powstanie nowa droga rowerowa między Redlinem i Białogardem

Rozpoczyna się budowa kolejnych odcinków rowerowego Starego Kolejowego Szlaku. W etapie IV powstaną nowe i zostaną oznakowane istniejące odcinki w gminach: Kołobrzeg, Siemyśl, Gościno, Karlino i Białogard. 20 lutego plac budowy został przekazany wykonawcy.


więcej >>

Rozpoczyna się kolejny etap budowy rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

Tym razem budowane będą nowe odcinki w okolicach Szczecinka i Czaplinka. Będzie to IX etap tego projektu.
 
więcej >>

Nasze inwestycje drogowe w 2022 r.

Ponad 327 mln zł wydał w tym roku Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego na inwestycje drogowe i rowerowe w regionie.  Największa pula środków – blisko 127 mln zł przeznaczona została na zadania realizowane i rozliczane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (RPO WZ). Są to zadania z wysokim dofinansowaniem unijnym.


więcej >>

Kolejna przebudowa DW125

21 grudnia przekazaliśmy plac budowy wykonawcy przebudowy przejścia drogi wojewódzkiej nr 125 przez trzy miejscowości – Bielin, Golice i Moryń  w powiecie gryfińskim.  Jest to droga łącząca przygraniczną wieś Bielinek z Cedynią i Moryniem oraz dalej z drogą krajową nr 31.


więcej >>

Rowerem między Wisełką a Międzywodziem! Gotowe kolejne odcinki Velo Baltica

Zakończyliśmy odbiór odcinków rowerowej trasy Velo Baltica, które powstały między Wisełką i Międzywodziem.  Trasa jest jedną z czterech tras tworzących Sieć tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Wieloetapowe zadanie było do tej pory współfinansowane ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Powstaną nowe odcinki rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

Jeśli pogoda pozwoli to jeszcze w tym roku ruszy budowa X etapu rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich na odcinkach Głazów – Sulimierz i Nawrocko - Myślibórz. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał już umowę z wykonawcą.


więcej >>

Ostatni odcinek DW nr 203 do przebudowy

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku między Darłowem, a granicą województwa.  Jest to ostatni wymagający gruntownej przebudowy odcinek tej drogi.  W najbliższy poniedziałek 7 listopada Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie przekaże plac budowy wykonawcy.  


więcej >>

Rewolucja rowerowa na Pomorzu Zachodnim trwa!

Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka Velo Baltica, trasy wiodącej  wzdłuż bałtyckiego wybrzeża przez całe województwo zachodniopomorskie. Tym razem powstaną nowe odcinki w Gminie Dziwnów. Rowerzyści będą mogli nimi przejechać już w lipcu przyszłego roku.


więcej >>

Kolejny odcinek DW152 w przebudowie

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 152 na odcinku Starogard – Świdwin. 21 października Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie przekazał plac budowy wykonawcy.


więcej >>

Obwodnica Trzebiatowa oddana do użytkowania

Kierowcy mogą już przejechać nowym odcinkiem obwodnicy Trzebiatowa. Inwestycję udało się zrealizować dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.


więcej >>

W tym roku powstaną nowe odcinki Starego Kolejowego Szlaku

W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków rowerowej trasy Stary Kolejowy Szlak, która powstaje w ramach Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Zadanie będzie realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.


więcej >>

Akcja Zima na drogach wojewódzkich

67 nowoczesnych solarek zabezpiecza w tym roku drogi wojewódzkie w zachodniopomorskim przed występującą w zimie śliskością.  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, podobnie jak inne Zarządy prowadzi dyżury, w trakcie których analizowane są prognozy pogody i monitoring stanu nawierzchni. 


więcej >>

Nowe odcinki rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

W tym roku na rowerowej mapie Pomorza Zachodniego pojawiło się kilka nowych odcinków. W październiku zakończyła się budowa tych, które znajdują się między Trzcińskiem i Myśliborzem.więcej >>

ZMIANA RACHUNKÓW BANKOWYCH

Z dniem 13.08.2021 Województwo Zachodniopomorskie, a tym samym Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, kończy współpracę z bankiem PKO BP.


Od dnia 14.08.2021 roku obsługa bankowa będzie prowadzona przez Santander Bank Polska S.A.


W związku ze zmianą banku zmieniają się również numery rachunków bankowych, główny numer konta to:


05 1090 2268 0000 0001 4816 5449 – wpłaty za decyzje za zajęcie pasa drogowego

więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja 2020 r. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

więcej >>

Droga wojewódzka nr 203 po przebudowie. Z Koszalina do Darłowa wygodnie i bezpiecznie.

Zakończył się odbiór przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 203, która jest najkrótszym połączeniem między Koszalinem i Darłowem.  Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

 


więcej >>

Most w Strzmielach w powiecie łobeskim przeszedł generalny remont

Zakończył się remont mostu na Redze koło miejscowości Strzmiele, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 147. Obiekt powstał pod koniec lat 30-tych XX wieku i przetrwał wojnę.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Nowe utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 102

Od 9 listopada  na drodze wojewódzkiej  nr 102, na odcinku Łukęcin-Lędzin zostanie wprowadzony objazd. Utrudnienia mają związek z rozbiórką i budową nowego mostu na Kanale Dreżewo.


więcej >>

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego - kolejne inwestycje

Trwają przetargi na budowy trzech kolejnych odcinków dróg rowerowych, które w przyszłości utworzą Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Ścieżki, których budowa powinna ruszyć w przyszłym roku, to dwa odcinki Trasy Pojezierzy Zachodnich biegnącej przez centralną i południową część województwa z zachodu na wschód oraz odcinek Trasy Velo Baltica.


 
więcej >>

Przerwa technologiczna na przebudowie DW nr 102, na odcinku Łukęcin-Rewal

Deszczowe lato i jesień spowolniły w tym roku prace budowlane na drogach, zwłaszcza tam gdzie część robót wymagała suchego podłoża. Tak dzieje się między innymi na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 102, na ponad 15-kilometrowym odcinku Łukęcin-Rewal.
 
więcej >>

Uwaga na objazdy i utrudnienia w ruchu w Darłowie

Od przyszłego tygodnia w Darłowie rozpoczyna się przebudowa ul. Tynieckiego, która jest odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 203. Roboty budowlane wiążą się ze zmianą organizacji ruchu.


więcej >>

Barlinek będzie miał obwodnicę

ZZDW przekazał plac budowy wykonawcy obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


 
więcej >>

Kończą się trzyletnie kontrakty na obsługę mostów zwodzonych

ZZDW wybierze w tym roku nowych operatorów trzech mostów zwodzonych – w Gryfinie, Dziwnowie i Darłowie. Dotychczasowe umowy wygasają z końcem roku,  nowe zostaną podpisane na trzy kolejne lata. Szacunkowa wartość całego kontraktu to ponad 3,9 mln zł.


 
więcej >>

Jeszcze w tym roku ruszą przetargi na przebudowy 4 odcinków drogowych

30 km odcinków szlakowych dróg wojewódzkich o najniższym standardzie zostanie przebudowanych w ciągu najbliższych 3 lat. Radni wojewódzcy na ostatniej sesji przychylili się do planu przygotowanego przez ZZDW i zatwierdzonego przez Zarząd Województwa. Jeszcze w tym roku Województwo przeznaczy na ten cel 10 mln zł.


więcej >>

Przed przyszłorocznymi wakacjami otwarta zostanie nowa ścieżka rowerowa z Gryfina do Trzcińska Zdroju

Jeszcze we wrześniu rozpoczną się pierwsze prace przy budowie odcinka ścieżki rowerowej  z Gryfina do Trzcińska Zdroju. Odcinek ten jest jednym z brakujących fragmentów Trasy Zielonego Pogranicza, która została włączona do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.  W sierpniu ZZDW przekazał wykonawcy plac budowy.


 
więcej >>

Nadal sporo utrudnień w ruchu na drogach wojewódzkich

Zakończyło się już pięć z dziewiętnastu zaplanowanych na ten rok przebudów odcinków dróg wojewódzkich, które realizowane są w ramach budżetu własnego ZZDW, przeznaczonego na tzw. zadania jednoroczne. Tegoroczny plan to 22 km dróg.


 

więcej >>

33 mln zł na przebudowę dróg wojewódzkich w Choszcznie

W Choszcznie podpisano porozumienie dotyczące przebudowy ulic Władysława Jagiełly i Dąbrowszczaków, znajdujących się w ciągu dróg wojewódzkich nr 175 i 160. Województwo zainwestuje w to przedsięwzięcie prawie 21 mln zł, natomiast niespełna 7 mln zł, dołoży gmina Choszczno. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.więcej >>

Kolejna inwestycja na rowerowej Trasie Nadmorskiej

Przed przyszłorocznymi wakacjami w Kołobrzegu powstanie nowy odcinek trasy rowerowej, który włączony został do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.  Jest to odcinek w rejonie ulicy Bałtyckiej, będący fragmentem Trasy Nadmorskiej prowadzącej wzdłuż Wybrzeża Bałtyku. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


 
więcej >>

Wysokie stany wody na rzekach utrudniają remonty i przebudowy mostów

Remont mostu na Redze koło miejscowości Strzmiele, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 147 jest już na półmetku. Obiekt powstał w latach 30-tych XX wieku.


więcej >>

Nowy sprzęt pomiarowy dla Laboratorium Drogowego

Laboratorium Drogowe w Koszalinie otrzymało nowy sprzęt pomiarowy, który został sfinansowany z budżetu województwa.  W ubiegłym roku radni Sejmiku Zachodniopomorskiego zatwierdzili plan wymiany sprzętu dla ZZDW i Laboratorium Drogowego. Na ten cel przeznaczono ponad 6,2 mln zł, z czego na urządzenia dla Laboratorium prawie 2 miliony zł.


 
więcej >>

Projekty kolejnych odcinków tras rowerowych w Zachodniopomorskim

ZZDW ogłasza kolejne przetargi na projekty odcinków tras rowerowych, które stworzą w przyszłości jednolitą Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego . Całe zadanie jest  realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Uwaga kierowcy! Roboty drogowe utrudniają dojazd do nadmorskich miejscowości. ZZDW zaleca alternatywne połączenia.

W tym sezonie największe utrudnienia w ruchu na drogach wojewódzkich  w pasie nadmorskim, występują na drodze nr 102, gdzie przebudowywany jest odcinek Łukęcin-Lędzin.  Przypomnijmy, że droga wojewódzka nr 102 jest nadmorskim szlakiem łączącym Międzyzdroje z Kołobrzegiem.


 
więcej >>

Pogoda opóźnia prace na budowach

Czerwcowe i lipcowe ulewy spowodowały opóźnienia na budowach, na których prowadzone są prace ziemne.  Zalania terenu i konieczność wypompowywania przelewającej się przez grodzice wody, wystąpiły między innymi na budowie nowego mostu w Łobzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa odcinka DW nr 151 Ińsko-Ciemnik

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 151 będzie przebudowywany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Oferty w przetargu ogłoszonym przez ZZDW można składać do 11 sierpnia.
więcej >>

Rubblizing na drodze nr 142

Na przebudowywanej drodze nr 142 rozpoczął się rubblizing, czyli kruszenie betonowych płyt, z których wykonana jest nawierzchnia. Specjalistyczny sprzęt będzie tu pracował przez najbliższe kilkanaście dni. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Jesienią przyszłego roku kierowcy pojadą obwodnicą Barlinka

W lipcu zostanie wyłoniony wykonawca obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  W przetargu startowało pięć  firm, a ceny wahały się od blisko  16,7 mln zł do 21,4 mln zł.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

W Wełtyniu w gminie Gryfino przebudowywany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 120

Do końca roku  powinny zostać zakończone roboty drogowe w Wełtyniu  w gminie Gryfino, gdzie przebudowywany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 120. Inwestycja, jest pierwszą z puli zadań zatwierdzonych do realizacji w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA.


więcej >>

Kolejna drogowa inwestycja nad Bałtykiem

W czerwcu ruszy przebudowa kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 102, która jest jednym w najważniejszych nadmorskich szlaków komunikacyjnych, łączącym Międzyzdroje z Kołobrzegiem. Odcinek zaplanowany do przebudowy ma około 15,4 km długości.


więcej >>

Kolizje ze zwierzętami na drogach wojewódzkich

W tym roku do ZZDW wpłynęło już 21 zgłoszeń o kolizjach pojazdów z dzikimi zwierzętami na drogach wojewódzkich. W całym ubiegłym roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich odnotował łącznie 37 takich zdarzeń, rok wcześniej było ich 28. Wszystkie zgłaszane wobec Zarządu roszczenia z tytułu szkód poniesionych przez kierowców zostały oddalone.
 
więcej >>

W tym roku przebudowana zostanie ul. Myśliborska w Lipianach w ciągu DW nr 156

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę ul. Myśliborskiej w Lipianach, która została przejęta od Powiatu Pyrzyckiego na początku tego roku. Województwo oddało natomiast pod Zarząd Powiatu, dotychczasowy odcinek DW 156 w Lipianach, przebiegający przez centrum miasta ulicami: Mostową, Mickiewicza oraz Jedności Narodowej.


więcej >>

XXXV Konwent Głównych Księgowych Zarządów Dróg Wojewódzkich

ZZDW jest w tym roku organizatorem XXXV Konwentu Głównych Księgowych Zarządów Dróg Wojewódzkich. Na Konwencie, który odbędzie się w dniach 24-25 maja w Mielnie, omawiane będą między innymi problemy związane z nowymi przepisami, które weszły w życie od początku roku. Chodzi o tzw. centralizację VAT w samorządach.

więcej >>

W Zachodniopomorskiem w tym roku rozpocznie się budowa sieci tras rowerowych.

Pierwszy, właśnie ogłoszony przetarg, dotyczy budowy odcinka prowadzącego z Gryfina do Trzcińska Zdroju. Wszystkie inwestycje będą realizowane przez ZZDW w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014- 20.


 
więcej >>

Oznakowanie poziome zachodniopomorskich dróg wojewódzkich pod dodatkową kontrolą

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zakupił  nowoczesne urządzenie pomiarowe do badania widzialności dziennej i nocnej poziomego oznakowania drogowego oraz miernik do pomiaru grubości jego warstw. Badania będzie przeprowadzało Zachodniopomorskie Laboratorium Drogowe.


 
więcej >>

Plan zamówień publicznych

Rok 2017

więcej >>

Przed wakacjami podpisana zostanie umowa z wykonawcą przebudowy ul.Tynieckiego w Darłowie

Czterech wykonawców zgłosiło się do przetargu na przebudowę ul. Tynieckiego w Darłowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203. Przebudowa, która ma się rozpocząć w tym roku, jest kolejnym etapem modernizacji nadmorskiej trasy prowadzącej z Koszalina do Darłowa i dalej do Ustki. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

W Barlinku zmieni się przebieg drogi wojewódzkiej nr 151

ZZDW ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  Projekt ma przede wszystkim poprawić układ komunikacyjny miasta i odciążyć istniejące ulice. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


 

więcej >>

Utrudnienia dla kierowców na drodze wojewódzkiej nr 142

Rusza przebudowa „berlinki”, czyli drogi wojewódzkiej nr 142. Od 11 kwietnia droga na odcinku Szczecin - Krzywnica zostanie zamknięta dla ruchu.


więcej >>

Trzy obiekty inżynierskie do przebudowy i remontu w tym roku

W tym roku ZZDW zaplanował remonty i przebudowy trzech drogowych obiektów inżynierskich. Zadania będą realizowane z budżetu własnego ZZDW. Najwcześniej rozpocznie się remont blisko 80-letniego mostu na Redze koło miejscowości Strzmiele, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 147.


więcej >>
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl