Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Utrudnienia dla kierowców na drodze wojewódzkiej nr 142

Rusza przebudowa „berlinki”, czyli drogi wojewódzkiej nr 142. Od 11 kwietnia droga na odcinku Szczecin - Krzywnica zostanie zamknięta dla ruchu.

Artykuł z dnia: 2017-04-03 18:13

ZZDW zatwierdził tymczasową organizację ruchu na przewidzianym do przebudowy 22-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 142. Na dojazdach pojawiło się już nowe oznakowanie informujące o planowanych od 11 kwietnia objazdach.

Objazd rozpocznie się od węzła Rzęśnica czyli skrzyżowania z drogą S3, a zakończy za skrzyżowaniem dróg wojewódzkich nr 142 i 106 w kierunku Chociwla. Ruch poprzeczny przez DW nr 142 zostanie utrzymany i częściowo będzie prowadzony przez plac budowy. Od skrzyżowania DW 142 i 106 w kierunku Krzywnicy, objazd będzie prowadził przez Starą Dąbrowę.

Roboty budowlane, zgodnie z założeniami przetargowymi, mają być prowadzone rzadko stosowaną w Polsce metodą „rubblizingu”, czyli rozkruszania na miejscu betonowych płyt i wykorzystaniu ich jako podbudowy nowej drogi. Rubblizing wymaga specjalistycznego sprzętu, chodzi o łamacze wielogłowicowe i łamacze ultradźwiękowe. Na tak przygotowanej podbudowie zostanie położona nowa nawierzchnia bitumiczna

Tego rodzaju sprzęt wjedzie na teren budowy latem, gdyż Budimex planuje rozpocząć roboty od przebudowy i rozbiórki obiektów inżynierskich. Przebudowane zostaną dwa mosty - jeden nad rzeką Małką w pobliżu Warchlinka oraz drugi nad rzeką Iną w pobliżu Sowna, do rozbiórki przeznaczono dwa nieczynne wiadukty,  a 6 innych przejdzie gruntowny remont ( m.in. w Strumianach i Warchlinie).


 
Wiadukt w Strumianach
 
Wiadukt w Warchlinie

Zadanie będzie realizowane przez Budimex SA w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Roboty budowlane mają kosztować nieco ponad 42,5 miliona złotych i zakończyć się w połowie października 2018 r.
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl