Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

W Wełtyniu w gminie Gryfino przebudowywany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 120

Do końca roku  powinny zostać zakończone roboty drogowe w Wełtyniu  w gminie Gryfino, gdzie przebudowywany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 120. Inwestycja, jest pierwszą z puli zadań zatwierdzonych do realizacji w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA.

Artykuł z dnia: 2017-06-20 11:23

Przebudowa przejścia przez Wełtyń jest jednym z  dziewięciu  zadań, które ZZDW chce realizować wspólnie z partnerami  niemieckimi  w ramach Interregu VA. Dofinansowanie takich projektów, wpierających przygraniczne inwestycje, sięga nawet 95% ich wartości.  W latach 2014-20 ZZDW stara się głownie o kwalifikację przebudów przejść dróg wojewódzkich przez przygraniczne miejscowości: Warnołękę i Brzózki w gminie Nowe Warpno, Tanowo w gminie Police, Krzywin w gminie Widuchowa, Golice w gminie Cedynia, Klępicz i Bielin w gminie Moryń oraz realizowane już przejście drogi woj. nr 120 przez Wełtyń w gminie Gryfino.
Projekt zakłada przebudowę 2,6-kilometrowego odcinka. Wzdłuż całej miejscowości występuje szereg skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi, a także duża liczba prywatnych i publicznych zjazdów W jednym przypadku – na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną - powstaje rondo.


 
Droga poszerzana jest do 9 metrów, wzdłuż niej powstaje ścieżka rowerowa oraz porządkowane są ciągi piesze.

Wprowadzone zostaną również elementy spowalniające ruch i azyle dla pieszych. Przewidziano nową kanalizację deszczową i oświetlenie oraz przebudowę sieci teletechnicznej i energetycznej.  Zgodnie z założeniami przetargu, wykonawca, firma Eurovia Polska SA, powinien zakończyć prace do 15 grudnia tego roku.
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl