Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa odcinka DW nr 151 Ińsko-Ciemnik

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 151 będzie przebudowywany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Oferty w przetargu ogłoszonym przez ZZDW można składać do 11 sierpnia.


Artykuł z dnia: 2017-07-12 11:10

Droga wojewódzka nr 151 to trasa prowadząca ze Świdwina do Gorzowa Wlkp. W minionej perspektywie unijnej, czyli w latach 2007-13, ZZDW realizował na tej trasie dwa projekty. Przebudowano wówczas 10-kilometrowy odcinek Węgorzyno-Ińsko, przebiegający przez malownicze tereny Ińskiego Parku Krajobrazowego oraz 8,7-kilometrowy odcinek Choszczno-Pełczyce. Całkowita wartość obu inwestycji wyniosła 28,1 mln zł.

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20, ZZDW zaproponował przebudowy dwóch kolejnych odcinków DW nr 151: Ińsko – Recz  i Świdwin – Łobez. Po decyzji radnych, dotyczącej pierwszego z tych tematów, ZZDW mógł ogłosić przetarg na jego realizację.

Przebudowa 6,9-kilometrowego odcinka DW nr 151 Ińsko-Ciemnik będzie pierwszym etapem zadania pod nazwą „Przebudowa DW nr 151 na odcinku Ińsko-Recz”. Dokumentacja dotycząca II etapu tej inwestycji między Ciemnikiem a Suliborkiem jest jeszcze w trakcie opracowania.


Aktualnie droga posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości 6 m, która na 3,2-kilometrowym odcinku miejskim posiada spękania, wyboje i wyłomy. Odcinek pozamiejski znajduje się w lepszym stanie technicznym dzięki wykonanej kilka lat temu nakładce asfaltowej. Istniejące chodniki posiadają zapadnięcia i spękania elementów nawierzchniowych. W koronie drogi rosną drzewa, które stanowią zagrożenie dla podróżujących.

Na przewidzianym do przebudowy odcinku, droga zostanie poszerzona do 7 m. Zadanie obejmuje również budowę ciągu pieszo - rowerowego i rowerowego na odcinku od skrzyżowania ulic Boh. Warszawy, Armii Krajowej i H. Sienkiewicza w Ińsku do początku inwestycji, czyli granicy miasta, wprowadzenie elementów spowalniających ruch samochodowy na wlotach do miejscowości i na przejściach dla pieszych, przebudowę i budowę skrzyżowań i zjazdów, budowę zatok autobusowych, wprowadzenie nowego oznakowania drogi  wraz z oświetleniem dodatkowych odcinków drogi.  Przebudowane zostaną również dwa przepusty.

Zgodnie z założeniami przetargu, roboty drogowe mają zostać zakończone do 30 września przyszłego roku.

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl