Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Pogoda opóźnia prace na budowach

Czerwcowe i lipcowe ulewy spowodowały opóźnienia na budowach, na których prowadzone są prace ziemne.  Zalania terenu i konieczność wypompowywania przelewającej się przez grodzice wody, wystąpiły między innymi na budowie nowego mostu w Łobzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

Artykuł z dnia: 2017-07-17 23:58

Ulewne deszcze są przyczyną lokalnych podtopień i podniesienia stanu wody w pomorskich rzekach. Bardzo wysoki stan wody na Redze i jej dopływie - Łoźnicy, doprowadził do przelewania się wody przez ściankę szczelną. Wykonawca musiał tu podnieść wysokość zabezpieczeń dospawując dodatkowe elementy.

Firma MOST z Sopotu, która jest wykonawcą inwestycji, jest już na półmetku robót budowlanych. Stary most sprzed 1939 roku został całkowicie rozebrany, a w jego miejscu powstają elementy nowej konstrukcji. W czerwcu zakończono pierwszy etap budowy przyczółków oraz zamontowano na nich łożyska pod monolityczne belki, tzw. poprzecznice, na których spoczną belki przęsła mostu.

 

 


Równocześnie przebudowywany jest jaz, który służy do piętrzenia wody na potrzeby małej elektrowni wodnej.

Całkowita szerokość nowego obiektu będzie wynosiła 12,2 m. Przewidziano na nim jezdnię o szerokości 7 m i dwa 1,5-metrowe chodniki. Z uwagi na podniesienie konstrukcji nowego mostu o ponad pół metra, przebudowane zostaną dojazdy i przyległe odcinki ulic.

Przebudowa mostu w Łobzie jest pierwszym etapem zadania, które będzie obejmowało przebudowę drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Świdwin- Łobez.. Zakres prac oprócz rozebrania starego mostu i budowy nowego, zakłada również umocnienie brzegów rzeki (od górnej wody), odmulenie i pogłębienie koryta rzeki przed i pod mostem, oraz przebudowę ulic na dojazdach.

Przebudowa z powodu podtopień zakończy się prawdopodobnie w połowie października.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl