Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Kolejna inwestycja na rowerowej Trasie Nadmorskiej

Przed przyszłorocznymi wakacjami w Kołobrzegu powstanie nowy odcinek trasy rowerowej, który włączony został do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.  Jest to odcinek w rejonie ulicy Bałtyckiej, będący fragmentem Trasy Nadmorskiej prowadzącej wzdłuż Wybrzeża Bałtyku. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

 
Artykuł z dnia: 2017-08-09 17:11

Trasa Nadmorska zaliczana jest do priorytetowych z uwagi na bardzo duże zainteresowanie turystów wypoczywających nad Bałtykiem i przemierzających Wybrzeże na rowerach. Zaprojektowano ją tak, by wykorzystać  zbudowane dotychczas drogi  rowerowe.  Brakujące odcinki są w trakcie opracowań bądź przygotowań do przetargów.  Kołobrzeski odcinek wchodzi do realizacji dzięki przekazaniu przez miasto własnego projektu.

Odcinek, który powstanie w Kołobrzegu ma 370 m długości  i zlokalizowany jest między ulicami Rybacką i Bałtycką. Przez pierwsze 250 m ścieżka przebiegać będzie po nieużywanym nasypie kolejowym.  Na odcinku tym wykonana  zostanie nawierzchnia bitumiczna.

  Dawne torowisko przechodzące przez ul. Rybacką

Pozostały odcinek wykonany z kostki betonowej będzie przebiegał równolegle do chodnika przy ul. Bałtyckiej.  Roboty budowlane obejmą  prace rozbiórkowe,  wykonanie nawierzchni ścieżki z kostki kamiennej, brukowej oraz betonu asfaltowego. Zaplanowano też  nowe oznakowanie poziome i pionowego oraz ustawienie barier.

Oferty można składać do 12 września tego roku.
Termin zakończenia robót przewidziano na koniec maja przyszłego roku.

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl