Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Przed przyszłorocznymi wakacjami otwarta zostanie nowa ścieżka rowerowa z Gryfina do Trzcińska Zdroju

Jeszcze we wrześniu rozpoczną się pierwsze prace przy budowie odcinka ścieżki rowerowej  z Gryfina do Trzcińska Zdroju. Odcinek ten jest jednym z brakujących fragmentów Trasy Zielonego Pogranicza, która została włączona do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.  W sierpniu ZZDW przekazał wykonawcy plac budowy.

 
Artykuł z dnia: 2017-09-12 13:28

- Trzymam mocno kciuki za wykonawców, ale tak naprawdę kciuki trzyma cała rowerowa brać. W przyszłoroczne wakacje powinniśmy mieć możliwość przejechania tej urokliwej trasy.  Jeśli nie możecie się doczekać,  to  zachęcam by wsiąść na dwa kółka. Wszak rowerowy sezon na Pomorzu Zachodnim trwa do późnej jesieni, a dla niektórych nie kończy się nawet w trakcie zimy – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W ogłoszonym przez ZZDW przetargu startowało 5 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo MALDROBUD z Myśliborza. Projekt objęty przetargiem, przewiduje budowę trzech odcinków ścieżki rowerowej o łącznej długości 11 km oraz oznakowanie istniejącej części szlaku rowerowego na długości 44 km. Roboty mają zostać wykonane za blisko 5,9 mln zł.
Pierwszy nieco ponad kilometrowy odcinek nowo budowanej ścieżki będzie biegł wzdłuż ul. Armii Krajowej w Gryfinie.

 

Ścieżka będzie tu miała 2,5 m szerokości. Dodajmy, że w tej chwili wzdłuż ulicy nie ma żadnych ciągów pieszo-rowerowych. Dwa kolejne odcinki – Szczawno-Chwarstnica-Borzym i Mały Borzym-granica gminy Banie, zaprojektowano po nieczynnych liniach kolejowych.

 


Na dawnych terenach kolejowych znajduje się szereg, przeznaczonych do rozbiórki, obiektów kolejowych, takich jak rampy, słupy, pozostałości peronów czy budynków kolejowych, a także pryzmy podkładów kolejowych.

 

Wraz z uporządkowaniem terenu prowadzone będą roboty ziemne, które obejmą wykonanie wykopów i nasypów oraz przepustów pod zjazdami, a także  umocnienie skarp oraz poboczy ścieżki.

 

Ścieżka zostanie zabezpieczona przez wjazdem samochodów słupkami blokującymi. Inwestycja obejmie też przebudowę lub remont fragmentów dróg powiatowych, gminnych i leśnych w sąsiedztwie zaprojektowanych przejazdów poprzecznych. Ścieżka będzie miała nawierzchnię asfaltową.
Termin zakończenia robót zaplanowano na 30 maja przyszłego roku.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl