Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Barlinek będzie miał obwodnicę

ZZDW przekazał plac budowy wykonawcy obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.

 
Artykuł z dnia: 2017-10-03 16:50

Tematowi budowy obwodnicy poświęcony był briefing prasowy, który odbył się w Barlineckim Ośrodku Kultury. W spotkaniu uczestniczyli wicemarszałek Tomasz Sobieraj, burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, dyrektor ZZDW Michał Żuber oraz radny Sejmiku Jerzy Faliński.

 
Obwodnica Barlinka, która zostanie poprowadzona po nasypie nieczynnej linii kolejowej ma poprawić układ komunikacyjny miasta i odciążyć istniejące ulice.  W tej chwili w mieście przecinają się dwie drogi wojewódzkie : nr 151 Świdwin- Gorzów Wielkopolski i 156 Barlinek – Lipiany. Drogą nr 151 przejeżdża przez Barlinek średnio ponad 10 tys. samochodów w ciągu doby.


Przebieg planowanej obwodnicy

W przetargu startowało pięć firm, a ceny wahały się od blisko 16,7 mln zł do 21,4 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę  złożyła firma Skanska SA.

Zakres prac objętych przetargiem zakłada rozbiórkę starych budynków kolejowych oraz rozbiórkę i budowę szeregu obiektów inżynierskich, w tym kładki dla pieszych na przedłużeniu ul. Kasprowicza, nowych wiaduktów nad ulicami Tunelową i Ogrodową oraz przebudowę przepustu. W projekcie jest też budowa dwóch skrzyżowań typu rondo ( z ul. Św. Bonifacego i ulicami Dworcową i Fabryczną), a także budowa elementów spowalniających ruch, oświetlenia ulicznego, przebudowa sieci energetycznej, gazowej, wodociągowej, ciepłowniczej i teletechnicznej.

Przypomnijmy, że nieczynna od lat linia kolejowa nr 410 łączyła stację Grzmiąca ze stacją Kostrzyn. Odcinek Choszczno-Barlinek został całkowicie rozebrany w 2014 roku.

Wartość dofinansowania unijnego dla obejścia Barlinka wyniesie niemal 20 mln zł.
Roboty budowlane mają zostać zakończone do 30.09.2018.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl