Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Uwaga na objazdy i utrudnienia w ruchu w Darłowie

Od przyszłego tygodnia w Darłowie rozpoczyna się przebudowa ul. Tynieckiego, która jest odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 203. Roboty budowlane wiążą się ze zmianą organizacji ruchu.

Artykuł z dnia: 2017-10-05 13:19

W pierwszym etapie wyjazd z Darłowa w kierunku Ustki będzie przebiegał ulicą Tynieckiego i będzie to ruch jednokierunkowy.  Natomiast wjazd do Darłowa wyznaczono objazdem, poprowadzonym drogą powiatową w kierunku miejscowości Cisowo, dalej drogą gminną w kierunku DW nr 205. Na tym etapie zamknięta będzie Aleja Jana Pawła II - od ul. Jerzego Popiełuszki do ul. Tynieckiego. Na odcinku tym będzie przebudowywane istniejące uzbrojenie podziemne pod budowę ronda.


Etap drugi przewiduje przebudowę odcinka od Alei Jana Pawła II do ul. Polnej wraz z budową ronda. Na blisko 250-metrowym odcinku zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna, a ruch będzie odbywał się wahadłowo. Na tym etapie nadal będzie zamknięty krótki odcinak Alei Jana Pawła II.

Przypomnijmy, że przebudowa obejmuje wzmocnienie konstrukcji jezdni i poszerzenie jej do normatywnych szerokości. Przebudowane zostaną również skrzyżowania, zjazdy na posesje oraz zbudowana ścieżka rowerowa i nowe zatoki autobusowe. Na skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II i ul. Emilii Plater powstanie małe rondo.
 
Roboty budowlane obejmują też przebudowę linii energetycznych i telekomunikacyjnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz niezbędnych zabezpieczeń dla pieszych i pojazdów.

Wykonawcą przebudowy 1,8-kilometrowego odcinka DW nr 203 jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia. Zadanie jest realizowane w ramach RPO WZ na lata 2014-20.

Roboty budowlane powinny zostać zakończone do 30.09.2018 r.
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl