Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Przerwa technologiczna na przebudowie DW nr 102, na odcinku Łukęcin-Rewal

Deszczowe lato i jesień spowolniły w tym roku prace budowlane na drogach, zwłaszcza tam gdzie część robót wymagała suchego podłoża. Tak dzieje się między innymi na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 102, na ponad 15-kilometrowym odcinku Łukęcin-Rewal.


 
Artykuł z dnia: 2017-10-22 20:58

Prace budowlane rozpoczęły się tu przed wakacjami. W tej chwili trwa wymiana zniszczonej  konstrukcji  jezdni, przebudowywane są również przepusty. Wydłużają się jednak poszczególne etapy przebudowy, między innymi dłużej niż zwykle, trwa tu stabilizacja betonu czyli wiązanie cementu z kruszywem.  Zanim warstwy się zwiążą, czyli uzyskają odpowiednią wytrzymałość, nie ma możliwości wznowienia robót. A proces ten w aktualnych warunkach atmosferycznych może trwać około 10 dni. Prace ruszą gdy Laboratorium Drogowe pozytywnie zweryfikuje pobrane z placu budowy próbki. To właśnie z tego powodu na drodze nie widać zbyt wielu robotników, ale kierowców obowiązuje ruch wahadłowy.

Warto również dodać, że firmy drogowe zgłaszają coraz częściej problemy z brakiem pracowników, dlatego gdy na jednej budowie powstają przerwy wymuszone technologią,  załogi przerzucane są na inne zadania. Wykonawcy skarżą się, że pracownicy migrują do większych firm, proponujących lepsze warunki płacowe. A  duże firmy drogowe zaangażowane są dziś przede wszystkim w budowy kolejnych odcinków dróg krajowych. W naszym regionie dotyczy to nowego przebiegi drogi S6.

Wykonawcą przebudowy DW nr 102 na odcinku Łukęcin-Rewal  jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia oraz firma partnerska Want. Pomimo opóźnień, firmy deklarują, że zakończą przebudowę w terminie, czyli do końca sierpnia przyszłego roku.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl