Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Droga wojewódzka nr 203 po przebudowie. Z Koszalina do Darłowa wygodnie i bezpiecznie.

Zakończył się odbiór przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 203, która jest najkrótszym połączeniem między Koszalinem i Darłowem.  Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.
 

Artykuł z dnia: 2017-11-20 14:22

W latach 2010-2012 droga została przebudowana na odcinku Koszalin-Iwięcino, a w latach 2012-2014 Iwięcino- Dąbki.


Na trzecim przebudowanym odcinku, podobnie jak na pozostałych, poszerzono jezdnię, zbudowano ciągi pieszo-rowerowe, przebudowano linie energetyczne i telekomunikacyjne, wykonano oznakowanie pionowe i poziome oraz niezbędne zabezpieczenia dla pieszych  i pojazdów. W miejscowościach Dąbki, Bobolin i Żukowo powstała nowa kanalizacja deszczowa.

I ważna informacja dla wszystkich, którzy trasę do Darłowa pokonują lub zamierzają pokonać rowerem. Na przebudowanym odcinku powstała ścieżka rowerowa, którą oficjalnie otworzyli między innymi wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski.

 

Na 8,5-kilometrowym odcinku, w miejscu rozebranych, poniemieckich konstrukcji,  powstały cztery nowe mosty. Najdłuższy z przebudowywanych mostów, to obiekt znajdujący się za Żukowem Morskim nad rzeką Grabowa. Jest to konstrukcja jednoprzęsłowa, wolnopodparta z belek prefabrykowanych strunobetonowych typu T zespolonych z płytą pomostu.

Całkowita wartość projektu to 42,3 mln zł (w tym roboty budowlane 35,4 mln zł). Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 37,5 mln zł. Dotacja Gminy Darłowo – 1,5 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum firm - Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego SA z Torunia i spółka WANT z Tczewa.

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl