Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Ulica Tynieckiego w Darłowie czasowo przejezdna

Przed świętami otwarta została tymczasowo ulica Tynieckiego w Darłowie, która jest odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 203.  Niskie temperatury nie pozwalają już prowadzić szeregu robót budowlanych, dlatego wykonawca zdecydował o przerwie i  puszczeniu ruchu po modernizowanym odcinku.  Kierowcy będą jednak musieli zachowywać tu szczególną ostrożność.

 
Artykuł z dnia: 2017-12-22 12:33

Przebudowa ulicy Tynieckiego w Darłowie  jest pierwszym etapem przebudowy DW nr 203 na odcinku Darłowo-Ustka. Przypomnijmy, że przebudowa obejmuje wzmocnienie konstrukcji jezdni i poszerzenie jej do normatywnych szerokości. Przebudowane są również skrzyżowania, zjazdy na posesje oraz budowana ścieżka rowerowa i nowe zatoki autobusowe. Na skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II i ul. Emilii Plater powstaje małe rondo.


Roboty budowlane obejmują też przebudowę linii energetycznych i telekomunikacyjnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz niezbędnych zabezpieczeń dla pieszych i pojazdów.

Wykonawcą przebudowy 1,8-kilometrowego odcinka DW nr 203 jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia. Zadanie jest realizowane w ramach RPO WZ na lata 2014-20.

Roboty budowlane powinny zostać zakończone do 30.09.2018 r.
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl