Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Z końcem lata ruszy przebudowa DW nr 160 i DW nr 175 w Choszcznie. ZZDW przekazał właśnie plac budowy wykonawcy.

Przebudowane zostaną dwie ulice znajdujące się w ciągach dróg wojewódzkich w Choszcznie - ulica Jagiełły w ciągu drogi wojewódzkiej nr 160 i ulica Drawieńska, dawna Dąbrowszczaków, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 175. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

 

Artykuł z dnia: 2018-07-11 16:47

W sierpniu minionego roku podpisane zostało porozumienie między województwiem i samorządem Choszczna. Podpisy pod porozumieniem, które pozwoliło uregulować zasady współpracy i podział kosztów, złożyli wicemarszałek Tomasz Sobieraj i burmistrz Gminy Choszczno Robert Adamczyk. Zgodnie z porozumieniem podmiotem wiodącym inwestycji jest województwo, w imieniu którego działa Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. 11 lipca w Choszcznie uroczyście przekazano wykonawcy plac budowy.

Wicemarszałek Tomasz Sobieraj, dyrektor ZZDW Michał Żuber i burmistrz Gminy Choszczno Robert Adamczyk

Przewidziany do przebudowy odcinek ma łącznie 2,23 km długości. Nawierzchnia obu ulic  jest w złym stanie technicznym. Podobnie jest ze zjazdami i chodnikami.


- Zakres tej inwestycji jest bardzo duży, ale najważniejszym jest fakt, iż sfinansowana będzie z kilku źródeł, a na dodatek zakres drogowy zrealizowany zostanie wraz z całą infrastrukturą miejską, czyli wszystkim tym, co znajduje się pod i w pasie drogowym. Traktujemy to, jako rodzaj eksperymentu i nie ukrywam, że właśnie ten choszczeński model w przyszłości chcielibyśmy wdrażać również w innych miastach. W trakcie modernizacji z pewnością pojawią się utrudnienia, bo w całości przebudowane zostaną dwie główne arterie miasta - przyznał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Dla poprawy bezpieczeństwa oraz jako elementy spowolnienia ruchu, na przebudowywanym odcinku, powstaną wyspy kanalizujące ruch i azyle dla pieszych. Przebudowanych zostanie też szereg skrzyżowań, zjazdów i zatok autobusowych. Powstaną też nowe ciągi pieszo-rowerowe.

Koszt robót budowlanych wyniesie  blisko 25,9 mln zł. Wykonawcą będzie konsorcjum firm: PRD Nowogard S.A i firmy MAZUR z Goleniowa.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl