Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Kolejny etap przebudowy DW nr 203 zakończony

Rozpoczęła się procedura odbiorowa przebudowanej ul. Tynieckiego w Darłowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

 
Artykuł z dnia: 2018-10-15 19:02

Dziś  (15.10) odbył się pierwszy, oficjalny przejazd ścieżką rowerową, zbudowaną wzdłuż ul Tynieckiego. W otwarciu trasy wzięli udział między innymi: Tomasz Sobieraj – wicemarszałek województwa,  Arkadiusz Klimowicz burmistrz Darłowa i Michał Żuber – dyrektor ZZDW w Koszalinie.

 

Droga wojewódzka nr 203 jest najkrótszą drogą z Koszalina do Darłowa i dalej do Ustki. Latem ruch wzrasta tu kilkukrotnie, gdyż w sezonie korzystają z niej turyści wypoczywający nad morzem.  Droga od kilku lat przechodzi gruntowną modernizację. Dofinansowanie unijne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego do trzech pierwszych projektów związanych z przebudową odcinka Koszalin-Darłowo, wyniosło łącznie 104,1 mln zł.

ZZDW kontynuuje obecnie  modernizacji DW nr 203. Nowy projekt podzielono na dwa etapy.  Pierwszy był możliwy dzięki wkładowi miasta Darłowa, które przekazało ZZDW własny projekt przebudowy ul. Tynieckiego. Jest to wyjazd z Darłowa w kierunku Ustki.

Przeprowadzono tu kompleksową przebudowę ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni i poszerzeniem jej do normatywnych szerokości . Na skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II i ul. Emilii Plater powstało małe rondo o średnicy wewnętrznej 20 m.

 

Przebudowano skrzyżowania i zjazdy na posesje. Powstały też nowe zatoki autobusowe. Wzdłuż trasy zaprojektowano ścieżkę rowerową.

Roboty budowlane objęły też przebudowę linii energetycznych i telekomunikacyjnych. Wykonano oznakowania pionowe i poziome oraz niezbędne zabezpieczenia dla pieszych i pojazdów.

 

Wykonawcą przebudowy 1,8-kilometrowego odcinka DW nr 203 było  Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia.

Drugi etap między Darłowem a granicą województw zachodniopomorskiego i pomorskiego jest w trakcie opracowania projektowego.

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl