Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Wiadukt w Rzeczycy po przebudowie

W Rzeczycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 206 powstał w tym roku nowy wiadukt w miejscu częściowo rozebranej starej konstrukcji. Zadanie było realizowane z budżetu własnego ZZDW w ramach tzw. zadań jednorocznych.

 
Artykuł z dnia: 2018-11-08 14:10

Zadania jednoroczne finansowane są z budżetu własnego ZZDW. Na ogół w ramach tych zadań, remontuje lub przebudowuje się niewielkie obiekty mostowe i przepusty.

W tym roku Wydział Mostów ZZDW zaplanował przebudowy  czterech obiektów: wiaduktu koło miejscowości Rzeczyca Wielka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 206 i trzech przepustów. Wspomniany wiadukt  nad nieczynną już linią kolei wąskotorowej zbudowano przed 1945 rokiem.

Konstrukcja ze względu na zły stan techniczny i niedostateczną nośność została częściowo rozebrana. W miejsce wiaduktu zaprojektowano konstrukcję stalową z blach falistych ocynkowanych.

Dzięki zachowaniu wiaduktu możliwe jest wykorzystywanie tej trasy jako ciąg pieszo-rowerowy.  o przebudowie szerokość jezdni na wiadukcie wynosi 6 m. Po obu stronach wykonano  również 2-metrowe pobocza.

Koszt robót budowlanych wyniósł blisko 2,3 mln zł. Wykonawcą robót była firma WANT z Tczewa. W ramach przebudowy wiaduktu za ponad 660 tys. zł przebudowano również dojazdy. Wykonawcą  tych robót była firma INFRABUD z Koszalina.

Przypomnijmy, że ZZDW zarządza 1562 obiektami inżynierskimi, z czego 214 stanowią obiekty mostowe i tunele.

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl