Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Kolejny odcinek trasy ze Świdwina do Gorzowa Wlkp. po modernizacji

Zakończyła się przebudowa odcinka Ińsko-Ciemnik w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

 

Artykuł z dnia: 2018-12-11 21:33

Droga wojewódzka nr 151  prowadzi ze Świdwina do Gorzowa Wlkp. Przebudowa 6,9-kilometrowego odcinka Ińsko-Ciemnik była pierwszym etapem zadania pod nazwą „Przebudowa DW nr 151 na odcinku Ińsko-Recz”.

Pracujemy nad modernizacją całej DW 151, która jest ważną nitką w naszej sieci, bo prowadzi ze Świdwina na południe, aż do Gorzowa Wielkopolskiego – mówi wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Na przebudowanym odcinku, droga została poszerzona z 6 do 7 m. Na odcinku tym przebudowano również dwa przepusty.

 


W Ińsku na odcinku od skrzyżowania ulic: Boh. Warszawy, Armii Krajowej i Sienkiewicza do początku inwestycji, czyli granicy miasta, powstał nowy ciąg pieszo - rowerowy i rowerowy.

Na wjeździe do miasta i na przejściach dla pieszych wprowadzono elementy spowalniające ruch samochodowy. Przebudowa objęła skrzyżowania i zjazdy na posesje, powstały nowe zatoki autobusowe, wprowadzono nowe oznakowanie drogi i oświetlenie jej dodatkowych odcinków. 

Wykonawcą inwestycji było PRD NOWOGARD SA. Koszt robót budowlanych wyniósł blisko 16,9 mln zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Dodajmy, że ZZDW sukcesywnie prowadzi  modernizację DW nr 151, wykorzystując środki z Regionalnego Programu Operacyjnego WZ.  W RPO WZ na lata 2014-20, zostały ujęte dwa projekty przebudów odcinków tej trasy: Ińsko - Ciemnik - Recz i Świdwin – Łobez.

W minionej perspektywie unijnej, czyli w latach 2007-13, ZZDW realizował na tej trasie również dwa projekty. Przebudowano wówczas przebiegający przez tereny Ińskiego Parku Krajobrazowego10-kilometrowy odcinek Węgorzyno-Ińsko oraz 8,7-kilometrowy odcinek Choszczno-Pełczyce. Całkowita wartość obu inwestycji wyniosła 28,1 mln zł.

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl