Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Półmetek inwestycji drogowej w Choszcznie

Przebudowa  ulic Drawieńskiej i Jagiełły w Choszcznie znajdujących się w ciągu DW nr 160 i 175 osiągnęła półmetek. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

Artykuł z dnia: 2019-06-24 14:21

Przebudowywany odcinek ma łącznie 2,23 km długości. Przebudowa dwóch głównych ulic w mieście trwa etapami od września minionego roku i wiąże się z tymczasową organizacją ruchu.

Po położeniu obu warstw bitumicznych otwarto już dla ruchu 300-metrowy odcinek ul. Jagiełły.

W tej chwili główne prace prowadzone są na ulicy Drawieńskiej (dawnej Dąbrowszczaków) i na Jagiełły pomiędzy ul. Malczewskiego i Piastowską. 

Wykonawca musiał zwiększyć  tu zakres prac, gdyż stan podbudowy jezdni okazał się być dużo gorszy niż pierwotnie zakładano.  Dodatkowe prace polegały na rozbiórce i odtworzeniu zniszczonej konstrukcji, na której zostanie położona masa bitumiczna.

W lipcu rozpoczną się natomiast najbardziej uciążliwe dla mieszkańców prace na ul Jagiełły, na odcinku między ulicami Piastowską i Drawieńską.

Przebudowa  przejścia dróg wojewódzkich nr 160 i 175 w Choszcznie wpłynie w przyszłości na poprawę  bezpieczeństwo ruchu . W projekcie przewidziano liczne elementy spowolnienia ruchu, wyspy kanalizujące ruch i azyle dla pieszych.  Przebudowywane są również  liczne skrzyżowania, zjazdy i zatoki autobusowe. Powstają też nowe ciągi pieszo-rowerowe.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: PRD Nowogard SA i firmy MAZUR z Goleniowa.

 

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl