Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Kończy się przebudowa DW nr 168 na prawie 6-kilometrowym odcinku Zegrze Pomorskie - Rosnowo

Przebudowa odcinka Zegrze Pomorskie - Rosnowo jest najdroższym z tegorocznych zadań jednorocznych prowadzonych przez ZZDW. Zadania jednoroczne to remonty i przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich, finansowane z budżetu województwa.

Artykuł z dnia: 2019-08-26 15:10

Co roku na zadania jednoroczne Województwo Zachodniopomorskie przeznacza blisko 40 mln zł.

- W tym roku przebudujemy ponad 40 takich odcinków, co wpłynie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania na Pomorzu Zachodnim. Nie są to wielkie inwestycje, ale bardzo potrzebne, bo najczęściej są to odcinki w bardzo kiepskim stanie – podkreśla wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Wykonawcą przebudowy  odcinka  Zegrze Pomorskie – Rosnowo jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Budowlanych Infrabud  Sp. z o.o. Koszt inwestycji to 5,57 mln. zł.

Tegoroczna przebudowa jest kontynuacją prowadzonej w minionym roku przebudowy odcinka między skrzyżowaniem dróg wojewódzkich nr 168 i 167  i  Zegrzem Pomorskim.

Przebudowano wówczas ponad 3,2 km drogi. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo POL-DRÓG Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł prawie 3,5 mln zł. Jezdnia na obu odcinkach szlakowych została poszerzona do 7 m. Poszerzenie do  normatywnych wartości wymagało wycięcia drzew rosnących zbyt blisko skrajni jezdni.

Stara nawierzchnia została sfrezowana, a na poszerzeniach wykonano nową konstrukcję drogi. Aktualna przebudowa ma podobny zakres prac.

Wszystkie prace mają zostać zakończone do  7 października.

 

Foto:Ars Dron System/ZZDW

 

 

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl