Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Velo Baltica na odcinku Pleśna – Mielno otwarta !

W sobotę odbył się inauguracyjny przejazd nową trasa rowerową zbudowaną między nadmorską Pleśną i Mielnem. Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

 
Artykuł z dnia: 2019-09-23 13:15

Inwestycja zrealizowana przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie obejmuje 18 km trasy, z czego blisko 9 km drogi rowerowej powstało od zera. Budowa rozpoczęła się pod koniec kwietnia i trwała niespełna pięć miesięcy.

- Ten szlak przez lata cieszył się sporą popularnością dzięki takim atrakcjom jak mieleński las, okoliczne bunkry, pobliskie piękne plaże. Oplatając region siecią tras rowerowych Pomorza Zachodniego nie mogliśmy przegapić tej perełki. Wpisanie odcinka z Pleśnej do Mielna w szlak Velo Baltica był oczywistością. Teraz, z radością oddajemy go miłośnikom rowerów. – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj .

Łącznie powstały cztery odcinki, które pozwalają przejechać na rowerze przez Mielno, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie i Sianożęty, czyli miejscowości gdzie są takie atrakcje jak przystań rybacka w Chłopach, Latarnia morska w Gąskach, czy 16 południk koło Chłopów.

Wartość inwestycji wyniosła ponad 7,3 mln zł, z czego 6,1 mln zł stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020.

Realizowany przez Województwo Zachodniopomorskie projekt Sieci Tras, to prawdziwa rowerowa rewolucja na Pomorzu Zachodnim, która będzie liczyła 1100 km szlaków. Nowobudowane odcinki łączą się ze ścieżkami rowerowymi, które zostały zbudowane, bądź są budowane przez lokalne samorządy. Prowadząca wzdłuż Wybrzeża Bałtyku trasa Velo Baltica po połączeniu wszystkich istniejących i budowanych odcinków, na terenie zachodniopomorskiego osiągnie długość około 240 km.

W ubiegłym roku Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zbudował i oznakował ok. 110 km tras, a koszt tych inwestycji wyniósł ponad 44 mln zł. W tym roku w województwie powstaje blisko 290 km oznakowanych tras, a nakłady finansowe na te zadania wynoszą ponad 75 mln zł.  Większość z tych zadań zostanie zakończona w przyszłym toku.

 

FOTO:ARS DRON SYSTEM/ZZDW

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl