Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Inwestycje ze wsparciem Unii Europejskiej w Choszcznie.

Zakończyła się przebudowa  ulic Drawieńskiej i Jagiełły w Choszcznie w ciągu dróg wojewódzkich nr 160 i 175. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

Artykuł z dnia: 2020-03-02 18:52

Przy okazji zakończonej inwestycji, w Chocznie spotkali się przedstawiciele różnych szczebli władz - Senator RP Janusz Gromek, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego  Olgierd Geblewicz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak, Radny Województwa Zachodniopomorskiego Łukasz Młynarczyk oraz dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Michał Żuber. 

–  Cieszę się, że mieszkańcy korzystają już z tej inwestycji. To inwestycja w całą tkankę miejską: w drogę, w wodociągi, kanalizację, elektrykę i oświetlenie. Całe przedsięwzięcie wymagało skomplikowanego montażu finansowego, ale udało się – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego  Olgierd Geblewicz.

Choszczno jest ważnym węzłem w sieci dróg wojewódzkich. Biegnąca na południowy – wschód droga wojewódzka nr 160, przecina się w mieście z drogą nr 151, która jest trasą łączącą Świdwin z Gorzowem Wielkopolskim. W Choszcznie rozpoczyna również swój przebieg, prowadząca do Drawska Pomorskiego droga wojewódzka nr 175.

Ulice Drawieńska i Jagiełły to dwie główne ulice miasta. Przebudowany odcinek ma łącznie 2,23 km długości.

To była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja m.in. ze względu na zły stan sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Cieszę się, że to wszystko już za nami. - dodał Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Inwestycja była możliwa, dzięki porozumieniu Województwa z Gminą Choszczno. Gmina ze swojej strony zobowiązała się do dokończenia przebudowy gminnego wodociągu i kanalizacji ściekowej.
 
Przebudowa przejścia dróg wojewódzkich nr 160 i 175 w Choszcznie to nie tylko poprawa komfortu jazdy, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwo ruchu. Zaprojektowano tu liczne elementy spowolnienia ruchu, wyspy kanalizujące ruch i azyle dla pieszych. Przebudowano skrzyżowania, zjazdy i zatoki autobusowe. Powstały też nowe ciągi pieszo-rowerowe.

W ramach projektu przebudowano sieci i instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i teletechniczne.

Zadanie kosztowało blisko 30,54 mln zł, z czego około 19 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wkład Gminy Choszczno wyniósł blisko 8,19 mln zł, a środki własne województwa wyniosły około 3,35 mln zł. 

 Wykonawcą robót było konsorcjum firm: PRD Nowogard SA i firmy MAZUR z Goleniowa.

 

FOTO: ARS DRON SYSTEM/ZZDW

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl