Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Trwa budowa kolejnych odcinków nadmorskiej trasy Velo Baltica.

Velo Baltica rozbudowywana jest między innymi na granicy województwa zachodniopomorskiego z pomorskim. Powstają brakujące odcinki w gminach Darłowo i Postomino.

 

Artykuł z dnia: 2020-06-09 14:28

W Gminie Darłowo budowa trwa na niespełna półkilometrowym odcinku w Bukowie Morskim. Ten niewielki odcinek połączy istniejące przed i za Bukowem Morskim drogi rowerowe.

Natomiast istniejące odcinki Gleźnówko – Dąbki  oraz  Darłowo – Wicie zostaną oznakowane.  Droga rowerowa powstała tu w trakcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 203.    

W samym Darłowie powstają brakujące odcinki wzdłuż ulic Mickiewicza i Sowińskiego. A także ulicy Morskiej, prowadzącej do Darłówka Wschodniego. Oznakowane zostanie również całe przejście Velo Baltica przez miasto.

Ostatni odcinek Velo Baltica na terenie województwa zachodniopomorskiego przebiegać będzie przez gminę Postomino.  Tu trasa odbija na południe omijając nadmorski poligon w Wicku Morskim. Wiedzie wzdłuż linii brzegowej malowniczego jeziora Wicko i dalej w kierunku granicy województw. 

Na wysokości miejscowości Marszewo i Złakowo, powstają dwa nowe odcinki o długości  ponad półtora kilometra.

 

 https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1b_sQF-bBj2qFfe7Hht3wt7oMf6vIJ_7u&ll=54.498045603924766%2C16.70195590856832&z=13

Odcinki te biegną po śladzie nieczynnej linii kolejowej. Powstaje tu droga rowerowa o nawierzchni  bitumicznej.

Całkowita długość nowobudowanych odcinków w gminach Darłowo i Postomino wyniesie nieco ponad 3 km.

Na granicy z województwem pomorskim Velo Baltica zostanie połączona z odcinkami projektowanymi w województwie pomorskim.

Termin realizacji zadania wyznaczony został na koniec sierpnia tego roku.

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl