Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Umowa na wykonanie kolejnego odcinka rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich podpisana

Powstanie kolejny odcinek Trasy Pojezierzy Zachodnich. W Urzędzie Gminy w Trzcińsku Zdroju podpisana została umowa z wykonawcą na budowę i oznakowanie odcinka między Trzcińskiem i Myśliborzem. 

 

Artykuł z dnia: 2020-11-27 15:34

W spotkaniu wzięli udział wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj,  wicestarosta Ewa Dudar i dyrektor ZZDW Michał Żuber.

Powstaną tu dwa zupełnie nowe odcinki o nawierzchni bitumicznej: między Trzcińskiem i Góralicami (4,06 km) i między Dobropolem i Pniowem (4,71 km). Nowe odcinki będą przebiegać po starym, nieczynnym nasypie kolejowym.

Zakres robót na starych nasypach kolejowych będzie obejmował usunięcie drzew i krzewów, zdjęcie warstwy humusu, rozbiórkę torowiska kolejowego na przejeździe i słupów żelbetowych, budowę lub przebudowę przepustów, roboty ziemne i wykonanie nowej konstrukcji ścieżki rowerowej,

Rozebrany zostanie również mały most, którego konstrukcja nie nadaje się do przebudowy. W miejscu tym powstanie przepust. Jest to odcinek inwestycyjny wzdłuż DK26.

Inwestycja obejmie też dwa odcinki, o łącznej długości 11,7, które zostaną oznakowane. W ten sposób będziemy mogli bezpiecznie i komfortowo przejechać rowerem od mostu granicznego w Siekierkach przez Trzcińsko w kierunku Myśliborza.

Wykonawcą będzie firma Maldrobud z Myśliborza.  W przetargu startowały 4 firmy. Ceny wahały się od 6,88 mln zł do 8,58 mln zł. 

Zadanie ma być zakończone do 30.09.2021r.

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl