Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Będą nowe odcinki rowerowej Trasy wokół Zalewu Szczecińskiego

Do 7 stycznia wykonawcy mogą składać oferty w przetargu na budowę kolejnych odcinków rowerowej Trasy wokół Zalewu Szczecińskiego. Projekt jest przewidziany do współfinansowania przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

Artykuł z dnia: 2020-12-11 11:03

Tym razem budowa i oznakowanie obejmie odcinki o łącznej długości 12,8 kilometra między Łubczewem, Recławiem i Wolinem.

Projektowany odcinek jest kontynuacją inwestycji oddanej w tym roku do użytkowania.  Dziś możemy korzystać z odcinków między Międzyzdrojami i Wapnicą.  Gotowy i oznakowany jest również odcinek  zaczynający się za Recławiem i biegnący na południe do Czarnocina wzdłuż brzegu Zalewu Szczecińskiego. Między tymi dwoma gotowymi odcinkami, znajdują się odcinki, które wejdą w przyszłym roku do realizacji.

Za Wapnicą Trasa Wokół Zalewu Szczecińskiego biegnie przez Woliński Park Narodowy.  

W połowie drogi między Wapnicą a DK3 trasa będzie skręcać w prawo. Właśnie w tym miejscu rozpoczyna się pierwszy z odcinków, który wejdzie do realizacji.  

Ten odcinek będzie miał 5,2 km długości i pozwoli dojechać leśnym skrótem do położonego nad samym Zalewem Szczecińskim Sułomina.

Na dotychczasowej drodze gruntowej powstanie droga rowerowa z nawierzchnią z kruszywa. Jej szerokość  wahać się będzie od 3 do 3,5 m.

Teren, przez który wytyczono drogę rowerową położony jest w Obszarze Natura 2000, gdzie ochronie podlegają przede wszystkim dziko występujące ptaki i ich siedliska.  Ciekawostką może być fakt, że w sąsiedztwie inwestycji wydzielona jest również okresowa strefa ochronna orła bielika.

Dalej drogę rowerową wytyczono po terenie łąkowym. Ten odcinek ma prawie 6 km. Znajduje się tu droga gruntowa z odcinkiem z płyt betonowych. Część  z płyt zostanie rozebrana, a część oczyszczona i wyregulowana.  Na drodze gruntowej położone zostaną nowe płyty, znajdą się tu również krótkie odcinki  z nawierzchnią bitumiczną, między innymi taki będzie odcinek z Sułomina do Płocina i wjazd do Wolina.

Trzeci odcinek zlokalizowany jest w obrębie węzła drogowego DK3 z DW nr 111.

Tu istniejący chodnik z kostki betonowej zostanie przebudowany w ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni bitumicznej.

Termin wykonania robót budowlanych mija 30 wrzesień 2021r.

 

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl