Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Rozpoczyna się kolejny etap budowy rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

Tym razem budowane będą nowe odcinki w okolicach Szczecinka i Czaplinka. Będzie to IX etap tego projektu.


 
Artykuł z dnia: 2023-02-01 10:19

Po budowie odcinków zachodniej i centralnej części szlaku, czas na odcinki na wschodzie województwa. Przypomnijmy, że trasa ma przebiegać z zachodu na wschód przez pas zachodniopomorskich Pojezierzy.
Trasa ma być łącznikiem między siecią tras niemieckich oraz trasami budowanymi w województwie pomorskim.  Już teraz Odrę można pokonać rowerem przez odnowiony most w Siekierkach, lub drugą odnogą trasy przez Szczecin.  
 
Pierwszy z odcinków budowanych przez ZZDW powstał na tej trasie w 2018 r. Był to odcinek Siekierki-Trzcińsko Zdrój. Potem budowane były odcinki między Myśliborzem, Barlinkiem, Choszcznem.

Odcinek Siekierki-Trzcińsko Zdrój

-  Mimo trudności ostatnich lat, projekt budowy Sieci Tras Rowerowych województwa zachodniopomorskiego, jest realizowany i rozwijany. I zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, bo rower będzie zawsze jednym z najtańszych środków lokomocji.  Zależy nam na tym, by dzięki projektowi rozszerzyć dostępność turystyczną wszystkich części województwa – podkreśla wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.


Projekt wchodzący do realizacji to kilka kolejnych, odrębnych odcinków w gminach: Czaplinek, Borne Sulinowo, Szczecinek oraz w samym Szczecinku.  Połączą one w jeden ciąg już istniejące drogi rowerowe na tym terenie.  Nowe odcinki będą miały nawierzchnię bitumiczną i łączną długość blisko 10 km.

Początek nowej inwestycji w Bornem Sulinowie, ul. Wojska Polskiego

Pierwsza część projektu składa się z odcinków: Czaplinek-Kołomąt, który powstanie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 171 oraz Borne Sulinowo – Krągi wzdłuż ul. Wojska Polskiego.  Łączna długość tych dwóch odcinków to 5,5 km.

Odcinek Borne Sulinowo- Krągi okrąża południowo- wschodnią część malowniczego, rynnowego  jeziora Pile. Droga rowerowa powstanie w ciągu ulicy Wojska Polskiego, przebiegającej przez tereny leśne.

Będzie to kontynuacja trasy, która powstała w minionym roku na nasypie kolejowym między Łubowem i Bornem Sulinowo. W ciągu tego odcinka mamy już wyremontowany i przystosowany do ruchu rowerowego most nad rzeką Piławą.  

Druga część rozpoczynającego się zadania to droga rowerowa na trasie Krągi – Szczecinek. Ta druga część obejmie cztery różne odcinki: Krągi - Jelonek, Przyjezierze -Jelenino, fragment na terenie Jelenina i ostatni na terenie Szczecinka. Droga rowerowa biegnie tu wzdłuż, ale pewnym oddaleniu od drogi krajowej nr 20, w dużej części przez tereny leśne i łąkowe.

Długość odcinków inwestycyjnych w tej części to blisko 4,5 km, a odcinków do oznakowania 10,5 km.

Odcinek do oznakowania

31 stycznia ZZDW przekazał plac budowy Wykonawcy, którym będzie firma DOMAR z Tatowa.

Wartość robót budowlanych ma wynieść ponad 16,9 mln zł. Wszystkie odcinki powinny być gotowe do 14 listopada.

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl