Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Utrudnienia na zachodniopomorskich drogach wojewódzkich

Na drogach wojewódzkich w zachodniopomorskim prowadzonych jest aktualnie pięć dużych przebudów, które mają istotny wpływ na płynność ruchu. Dwie z nich powinny zakończyć się jeszcze przed wakacjami. 

 

Artykuł z dnia: 2024-04-26 09:40

Do 30 czerwca wykonawca ma termin zakończenia robót budowlanych na DW125, która przebudowywana jest na trzech krótkich odcinkach przejść tej drogi przez miejscowości Bielin, Golice i Moryń na terenie powiatu gryfińskiego. 3 lipca mija natomiast termin rozbudowy nadmorskiej drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Lędzin - Trzebiatów.

Roboty bitumiczne w Bielinie w ciągu DW125

Natomiast w okresie wakacji kontynuowane będą trzy inne przebudowy. Są to dwie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 152. Jedna prowadzona jest na odcinku Starogard – Świdwin, a druga na odcinku Świdwin – Połczyn Zdrój.  Pierwsza z tych przebudów ma zakończyć się w połowie wakacji, natomiast odcinek Świdwin – Połczyn Zdrój na początku października.
 
Duże utrudnienia występują też na przebudowie odcinka DW203 między Darłowem i granicą województwa. Jest to droga obsługująca ruch turystyczny między Darłowem i Ustką. Na przebudowywanym odcinku roboty budowlane będą prowadzone przez całe wakacje. Kierowcy mogą spodziewać się tu ruchu wahadłowego, sterowanego sygnalizacją świetlną.

Roboty na DW203

Rozpoczęcie kolejnych inwestycji, których harmonogram rozpisany jest na ponad 400 dni, a więc nie zamknie się w jednym roku budżetowym, planowane jest po wakacjach. Będzie to między innymi II etap przebudowy DW163 na odcinku Połczyn Zdrój- Czaplinek i przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Trzebiatów – Kołobrzeg.

Do realizacji wchodzi natomiast szereg tzw. inwestycji jednorocznych, które muszą zakończyć się w tym roku. Są to prace polegające na odtworzeniu nawierzchni, a więc na jej frezowaniu i położeniu nowych warstw bitumicznych, oraz wykonaniu nowych poboczy i udrożnieniu rowów. Inwestycje jednoroczne nie obejmują dużych prac ziemnych, ingerencji w sieci czy korekty przebiegów. Prowadzone są połówkami jezdni. Przetargi są sukcesywnie przeprowadzane i dziś można założyć, że część z tych przebudów będzie prowadzona w czasie wakacji.
 
Utrudnienia mogą więc wystąpić na DW162 na odcinku Buczyna - Wilczkowo i DW163 Białogard- Moczyłki oraz DW167 Trzebieszyn - Tychowo. W północno-zachodniej części województwa planowane są przebudowy dwóch odcinków na DW103 Czaplin Wielki – Trzebiatów i Mokrawica - Jatki.
 
Wiele zadań jakie już są prowadzone w ramach zadań jednorocznych, zostanie zakończonych przed wakacjami, np. odcinek DW102 Dziwnówek - Łukęcin, DW105 Kiełpino- Smokęcino czy DW108 Parłówko - Płoty a także odcinek DW 171 Wielawino – Stary Chwalim, DW209 Tychowo- granica województwa czy dwa odcinki DW205: Drzewiany – Chociwle i odcinek w Bobolicach do ronda na ul. 1 Maja.  Trzeci z planowanych do przebudowy odcinków DW 205 Ostrowiec - Polanów może być natomiast przebudowywany w okresie wakacji.
 
Sytuacja ze względu na liczbę zadań i terminy zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego warto śledzić aktualną mapę utrudnień na drogach wojewódzkich, która dostępna jest pod linkiem: http://zud.zzdw.koszalin.pl
 
 
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl