Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

KALENDARIUM

2014-03-18

Zachodniopomorskie gminy będą wnosić symboliczne opłaty za zajęcie pasa drogowego pod tzw. witacze umieszczane przy wjeździe do miasta lub regionu. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego zgodził się na wprowadzenie dziennej stawki w wysokości grosza za 1 m2 zajętej powierzchni.

PRZETARGI

OGŁOSZENIA SPRZEDAŻY

WARTO ODWIEDZIĆ

Zobacz
Zobacz

Rozpoczynają się pozimowe naprawy uszkodzonych nawierzchni drogowych

W całym woj. zachodniopomorskim na drogach wojewódzkich wykonywane są remonty cząstkowe, polegające na uzupełnianiu ubytków w nawierzchniach. Jak co roku, temperatura oscylująca wokół zera, ma wpływ na powstawanie nowych uszkodzeń nawierzchni bitumicznych. Woda, która w ciągu dnia topnieje i wpada do szczelin, w nocy zamarza i rozsadza jezdnie.


Generalny Pomiar Ruchu 2015

W tym roku na wszystkich drogach krajowych i wojewódzkich w kraju zostanie przeprowadzony Generalny Pomiar Ruchu. W województwie zachodniopomorskim na drogach wojewódzkich punkty pomiarowe zostaną wyznaczone w 137-u miejscach.

Na drogach niewiele śniegu, ale wahania temperatury wymagają stałej pracy solarek

Mimo niewielkich jak na styczeń opadów śniegu, trudno mówić o oszczędnościach w wydatkach na Akcję Zima. Jak co roku, na Pomorzu Zachodnim najwięcej kosztuje usuwanie gołoledzi, gdy temperatura w ciągu doby waha się w okolicy zera. Wówczas na zachodniopomorskich drogach pracuje kilkadziesiąt solarek.

Badania ruchu w Gryficach

Gryfice wymagają zmiany i rozbudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego miasta a zwłaszcza budowy nowych przepraw mostowych - to główne wnioski z badań jakie na początku października 2014 r przeprowadził w tym mieście Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich.


Podsumowanie inwestycji prowadzonych w 2014 r.

Ponad 113 mln złotych na inwestycje drogowe wydało w minionym roku województwo zachodniopomorskie. Środki te zostały przeznaczone na inwestycje ujęte w Regionalnym Programie Operacyjnym oraz na najpilniejsze przebudowy i inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Most w Darłowie

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl