Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

KALENDARIUM

2014-03-18

Zachodniopomorskie gminy będą wnosić symboliczne opłaty za zajęcie pasa drogowego pod tzw. witacze umieszczane przy wjeździe do miasta lub regionu. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego zgodził się na wprowadzenie dziennej stawki w wysokości grosza za 1 m2 zajętej powierzchni.

PRZETARGI

OGŁOSZENIA SPRZEDAŻY

WARTO ODWIEDZIĆ

Zobacz
Zobacz

Badania ruchu w Gryficach

Gryfice wymagają zmiany i rozbudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego miasta a zwłaszcza budowy nowych przepraw mostowych - to główne wnioski z badań jakie na początku października 2014 r przeprowadził w tym mieście Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich.


Podsumowanie inwestycji prowadzonych w 2014 r.

Ponad 113 mln złotych na inwestycje drogowe wydało w minionym roku województwo zachodniopomorskie. Środki te zostały przeznaczone na inwestycje ujęte w Regionalnym Programie Operacyjnym oraz na najpilniejsze przebudowy i inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Most w Darłowie

Mosty zwodzone w zachodniopomorskim

ZZDW zakończył przetarg na obsługę trzech mostów zwodzonych – w Gryfinie, Dziwnowie i Darłowie. Dotychczasowe umowy wygasają z końcem roku, nowe zostaną podpisane na trzy kolejne lata.


DW nr 167 po przebudowie

Zakończyły się zasadnicze roboty budowlane na drodze wojewódzkiej nr 167. Przebudowę odcinka drogi między Koszalinem a zjazdem do Zegrza Pomorskiego zrealizowała firma Skanska.


Zachodniopomorskie drogi pod stałą kontrolą

W tym roku ZZDW, zakończył dwuletni cykl badań obejmujący pomiary kolein i równości podłużnej na całej sieci dróg wojewódzkich w zachodniopomorskim. Kończą się również pomiary pozostałych parametrów techniczno-eksploatacyjnych nawierzchni, tj. szorstkości, nośności oraz ubytków powierzchniowych. Badania tego typu są obiektywną oceną stanu sieci drogowej i mają zasadniczy wpływ na planowanie kolejnych inwestycji drogowych i zabiegów utrzymaniowych nawierzchni bitumicznych.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl