Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

KALENDARIUM

2014-03-18

Zachodniopomorskie gminy będą wnosić symboliczne opłaty za zajęcie pasa drogowego pod tzw. witacze umieszczane przy wjeździe do miasta lub regionu. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego zgodził się na wprowadzenie dziennej stawki w wysokości grosza za 1 m2 zajętej powierzchni.

PRZETARGI

OGŁOSZENIA SPRZEDAŻY

WARTO ODWIEDZIĆ

Zobacz
Zobacz

Kolejne etapy przebudowy DW 163

ZZDW rozstrzygnął przetarg na III etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163. Po zakończeniu inwestycji cały odcinek między Czaplinkiem a Wałczem będzie zmodernizowany. A trasa jest ważna bo prowadzi z Kołobrzegu do Wałcza i w sezonie letnim odciąża drogę krajową nr 11.

Główne problemy Zarządców Dróg Wojewódzkich w Polsce

Omówieniu najistotniejszych problemów Zarządców Dróg poświęcona ma być konferencja, którą chce zorganizować Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Wśród głównych tematów konferencji – fala upadłości firm z branży budownictwa drogowego.Projekty nowych inwestycji

Trwają prace projektowe nad zadaniami, które mają być ujęte w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020. Z 11-u planowanych przetargów, rozstrzygnięto już 10. Łączne koszty wybranych ofert to blisko 3 miliony 384 tys. zł.

Rozbiórka wiaduktu w Chomętowie

Nieczynny wiadukt w Chomętowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 103 zostanie w najbliższym czasie zlikwidowany. Dalsze utrzymywanie i remonty obiektu straciły uzasadnienie ekonomiczne po likwidacji połączenia kolejowego Wysoka Kamieńska – Trzebiatów.  11 lipca ZZDW przekazał  plac budowy wykonawcy.

Mapa alternatywnych połączeń nad morze

Rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi coraz większy ruch na głównych szlakach komunikacyjnych prowadzących nad polskie morze. Planując podróż, warto zapoznać się z trasami alternatywnymi, które prowadzą drogami wojewódzkimi, zwłaszcza gdy na „krajówkach” pojawiają się zatory.


Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl