Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

KALENDARIUM

2014-03-18

Zachodniopomorskie gminy będą wnosić symboliczne opłaty za zajęcie pasa drogowego pod tzw. witacze umieszczane przy wjeździe do miasta lub regionu. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego zgodził się na wprowadzenie dziennej stawki w wysokości grosza za 1 m2 zajętej powierzchni.

PRZETARGI

OGŁOSZENIA SPRZEDAŻY

WARTO ODWIEDZIĆ

Zobacz
Zobacz

Zmiana oznakowania na moście w Osinowie Dolnym

Dobra wiadomość dla kierowców samochodów ciężarowych przekraczających granicę polsko-niemiecką na południu województwa. Teraz przez most graniczny w Osinowie Dolnym mogą przejeżdżać samochody o dopuszczalnej masie do 7,5 t.


Nowe przepisy dla pieszych. Warto się z nimi zapoznać, by uniknąć mandatu.

Weszły w życie najbardziej rewolucyjne w polskim prawie przepisy dotyczące pieszych poruszających się po drogach publicznych. Obligatoryjne stają się elementy odblaskowe.

Ostatnie przetargi na planowane przebudowy dróg wojewódzkich.

ZZDW planuje do końca sierpnia ogłosić jeszcze trzy przetargi na zadania realizowane w ramach przebudów. Tegoroczne przebudowy obejmują łącznie 39 km dróg wojewódzkich. Na zadania te zarezerwowano w budżecie województwa 34,7 mln złotych.

Kolejne etapy przebudowy DW 163

ZZDW rozstrzygnął przetarg na III etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163. Po zakończeniu inwestycji cały odcinek między Czaplinkiem a Wałczem będzie zmodernizowany. A trasa jest ważna bo prowadzi z Kołobrzegu do Wałcza i w sezonie letnim odciąża drogę krajową nr 11.

Główne problemy Zarządców Dróg Wojewódzkich w Polsce

Omówieniu najistotniejszych problemów Zarządców Dróg poświęcona ma być konferencja, którą chce zorganizować Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Wśród głównych tematów konferencji – fala upadłości firm z branży budownictwa drogowego.Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl