Loading
Herb
 wybierz miejscowosc


GODZINY OTWARĆ MOSTÓW ZWODZONYCH

Most zwodzony przez rzekę Dziwnę w Dziwnowie

Przęsło mostu podnoszone jest co dwie godziny w godzinach parzystych. W sezonie letnim wprowadza się dodatkowe godziny otwarcia mostu, które ustala się przed każdym sezonem turystycznym.

Z uwagi na przebudowę portu w miesiącach: marcu i kwietniu, most dodatkowo otwierany jest dla jednostek pływających w godzinach 03:00, 05:00, 07:00.

Dyżurny telefon operatora mostu, pod którym można otrzymać informacje o moście to 91 38-13-711

Most przez Odrę Wschodnią w Gryfinie

Most zwodzony na Odrze Wschodniej otwierany jest na wezwanie żeglugi, w sytuacji gdy na przejście pod mostem oczekują jednostki pływające, a także na każde wezwanie ZZDW w Koszalinie lub Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chojnie.

Ponadto przęsło podnoszone jest planowo dwa razy w miesiącu w celu wykonania czynności  konserwacyjnych wg zatwierdzonego harmonogramu otwierania i zamykania mostu.  

Telefon do przedstawiciela firmy obsługującej most - 503 135 360 lub 801 359 456

Most przez rzekę Wieprzę łączący Darłówko Wsch. z Zach.

Obsługa mostu otwiera przęsło o pełnych godzinach przez całą dobę,  by z portu lub do portu mogły wpływać kutry rybackie, jachty i okręty Marynarki Wojennej.

Dodatkowe otwarcia są możliwe wyłącznie na wezwania Bosmana lub Kapitana Portu np. w czasie prowadzonych na morzu akcji ratowniczych. 

Dyżurny telefon operatora mostu, pod którym można otrzymać informacje o moście to 94 314-29-76

PRZETARGI

OGŁOSZENIA SPRZEDAŻY

WARTO ODWIEDZIĆ

Zobacz
Zobacz

Raport o bezpieczeństwie na drogach wojewódzkich w 2015 r.

Na drogach wojewódzkich w zachodniopomorskim w minionym roku wydarzyło się 220 wypadków drogowych, w których zginęło 41 osób, a rannych zostało 294.  To piąty rok z kolei, gdy liczba wypadków niemal nie ulega zmianie. ZZDW w specjalnym raporcie jak co roku podsumował stan bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich.


Zmiany w sieci drogowej w zachodniopomorskim

Trzy drogi wojewódzkie w zachodniopomorskim zostaną niebawem przejęte przez powiaty gryfiński i myśliborski. Zmiana zarządcy ma związek z przejęciem przez ZZDW odcinka starej drogi krajowej nr 3.

Oszczędności w "Akcji Zima"

Bezśnieżny grudzień ze średnimi temperaturami od 3-5,5 st. C w nocy do 7-9 st. C w dzień,  powoduje duże oszczędności w zimowym utrzymaniu dróg wojewódzkich w zachodniopomorskim. W budżecie na 2015 rok założono pierwotnie 12 mln zł na zimowe utrzymanie dróg w pierwszym i czwartym kwartale.  Pierwszy kwartał pochłonął nieco ponad 5,6 mln zł.

Wiosną rozpoczną się dwie kolejne inwestycje, realizowane w ramach RPO WZ 2014-20

ZZDW otworzył oferty złożone w dwóch przetargach na kolejne inwestycje, które będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Chodzi o przebudowę drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku Dąbki-Darłowo i budowę obejścia Dobrej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 144.

Przebudowy dróg w 2015 roku

Zakończyły się wszystkie 23 przebudowy dróg wojewódzkich prowadzone przez ZZDW w ramach budżetu własnego przeznaczonego na zadania jednoroczne. Co roku zestawienie tych zadań przygotowuje ZZDW wspólnie z Rejonami Dróg, a ostateczny kształt listy zatwierdza Zarząd Województwa.


Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl