Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

KALENDARIUM

2014-03-18

Zachodniopomorskie gminy będą wnosić symboliczne opłaty za zajęcie pasa drogowego pod tzw. witacze umieszczane przy wjeździe do miasta lub regionu. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego zgodził się na wprowadzenie dziennej stawki w wysokości grosza za 1 m2 zajętej powierzchni.

PRZETARGI

OGŁOSZENIA SPRZEDAŻY

WARTO ODWIEDZIĆ

Zobacz
Zobacz

Ostatnie przetargi na planowane przebudowy dróg wojewódzkich.

ZZDW planuje do końca sierpnia ogłosić jeszcze trzy przetargi na zadania realizowane w ramach przebudów. Tegoroczne przebudowy obejmują łącznie 39 km dróg wojewódzkich. Na zadania te zarezerwowano w budżecie województwa 34,7 mln złotych.

Kolejne etapy przebudowy DW 163

ZZDW rozstrzygnął przetarg na III etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163. Po zakończeniu inwestycji cały odcinek między Czaplinkiem a Wałczem będzie zmodernizowany. A trasa jest ważna bo prowadzi z Kołobrzegu do Wałcza i w sezonie letnim odciąża drogę krajową nr 11.

Główne problemy Zarządców Dróg Wojewódzkich w Polsce

Omówieniu najistotniejszych problemów Zarządców Dróg poświęcona ma być konferencja, którą chce zorganizować Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Wśród głównych tematów konferencji – fala upadłości firm z branży budownictwa drogowego.Projekty nowych inwestycji

Trwają prace projektowe nad zadaniami, które mają być ujęte w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020. Z 11-u planowanych przetargów, rozstrzygnięto już 10. Łączne koszty wybranych ofert to blisko 3 miliony 384 tys. zł.

Rozbiórka wiaduktu w Chomętowie

Nieczynny wiadukt w Chomętowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 103 zostanie w najbliższym czasie zlikwidowany. Dalsze utrzymywanie i remonty obiektu straciły uzasadnienie ekonomiczne po likwidacji połączenia kolejowego Wysoka Kamieńska – Trzebiatów.  11 lipca ZZDW przekazał  plac budowy wykonawcy.

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl